Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hitelből venni "társasházat"?...

Hitelből venni "társasházat"? Csak én nem látom az egyértelmű buktatót?

Figyelt kérdés

Jelenleg albérletben lakunk, lassan költöznénk sajátba hitelből, erre már megvan egy egészséges mértékű önerő félretéve. Nézegetjük az ingatlapiacot (időnként kicsit elsírjuk magunkat), és feltűnt, hogy egy-két budapesti kerületben (XIX., XX. pl.) viszonylag gyakori, hogy egy házban közös udvarra nézve 3-4 önálló lakás is ki van alakítva, és az egészet árulják 30-40M Ft közötti áron. És nem is valami putrit kell elképzelni, egyik-másik egész élhetőnek néz ki. Felmerült bennünk az ötlet, veszünk egy ilyet, a legnagyobb lakásba beköltözünk mi, a többit pedig kiadjuk. Ahogy számolom a bérleti díjak még amortizációval, adóval együtt is nagyjából fedeznék a törlesztőrészletet a piac jelenlegi állása szerint.


De akkor miért nem csinálják ezt többen? Ha mi válogathatjuk meg, hogy ki költözik oda, akkor semmivel sem lenne rosszabb így élni, mint bármelyik társasházban. Már sok éve kiadunk egy kis lakást az említett környéken, úgyhogy úgy érzem egészen képben vagyunk a dologgal járó feladatokkal is. Akárhogy számolom, anyagilag nagyon hamar sokkal jobban járnánk, mintha alig kevesebb pénzből egy önálló családi házat, vagy lakást vennénk. Nem látok valami buktatót?


2017. júl. 31. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Érdekes és megértem a problémád.

Én azt nem értem, hogy miért ilyen olcsó?

2017. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Na, véletlenül elküldtem.

Szal az ingatlanosok meg aki pénzes, az összes jó vételt elviszik.

Szerintem beszélj egy ügyvéddel.

2017. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ügyvéddel mindenképp beszélnénk, most igazából csak az elméleti felmérést végezzük, hogy egyáltalán érdemes-e ezzel foglalkozni. Bizonyára megveszik a jókat a befektetők, de jópár ilyen ingatlan van a piacon, nem hiszem, hogy mindegyikkel van valami gáz.
2017. júl. 31. 11:56
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Ráadásul az ár is csak elméleti, így nem érdemes foglalkozni vele, az álmok nem tükrözik a valóságot!


Mondok egy példát múltkor 2 hétig nyomatta a kérdező, hogy ő mekkora üzletember, 100Ft-ért veszi az árút és 1000-ért adja, de az volt a kérdés mg milyen áruval lehet ezt megcsinálni, írjunk példákat, erre 2 hét után kiderült csak elméleti kérdés...

2017. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az ár nem elméleti. Az ingatlan.com-on látom az árakat, a 30M és 40M között innen jött, te is megnézheted. Az albérletárakat is felmérhetjük a neten, de a már jelenleg is kiadott lakásunkból is ki tudunk indulni. Miért lenne ez álom, ami nem tükrözi a valóságot?
2017. júl. 31. 14:31
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Nézz ki körül a szomszédságban és a környékén. Mert Kőbányán is van ilyen környék, a Hős utca...ingyen sem kéne ott lakás..:-)
2017. júl. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Oké, akkor beszéljünk konkrétumokról. Ezzel pl. mi a baj?


[link]


A Rendessytelep nem egy kifejezett gettó, a képek alapján a központi ház átlagos állapotú. És nem ez az egyetlen ilyen hirdetés van.

2017. júl. 31. 15:03
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

A Hős utca nem véletlenül van tele lakásfoglalóval. :)

Egyébként csak az a két vagy 3 bérház gáz, kicsit nem messze tőle egy 30 méterre ugyan úgy 15 millió egy kis lakás.

2017. júl. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A Rendessytelep nem egy kifejezett gettó, a képek alapján a központi ház átlagos állapotú. És nem ez az egyetlen ilyen hirdetés van."


A hirdetést elnézve, a ház alsó hangon még tényleg vállalható lenne. Viszont a metró nincs annyira közel mint ahogy állítják a leírásban, tehát innentől számomra hiteltelen. Kicsit nézegettem a környéket google maps-en, én nem mennék oda. De ez csak az én véleményem.


Azért az ötlet amúgy jó, de 4 albérletet fenn is kell tartanod, nem csak beszedni a pénzt. :)

2017. júl. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát azért menj el a környékre szétnézni. Lehet nem a legjobb a szomszédság, vagy repülők cikáznak a fejed felett 5 percenként, vagy valami engedély nélküli csoda bővítés, lehet hogy a bérlők fixek csak fizetni nem szeretnek. Persze lehet jó, illetve az árat indokolhatja hogy azért - valljuk be - elég messze van a belvárostól.
2017. aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!