Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a különbség a pilótajáték...

Mi a különbség a pilótajáték és a multi-level marketing között? Lehet hogy egyértelmű, de én nem igazán értem.

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 07:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pilótajátéknál nincs termék, ott a beszervezett emberek mennyiségéből és az általuk befizetett díjból van pénz. MLM nél van termék.
2012. szept. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:) Csak tegnap volt egy kérdés, hogy valaki belépett egy olyan munkahelyre, ahová jutalékot kell fizetni, és sokan írták hogy az Magyarországon tiltott, és utána néztem ,és nem igazán értettem. De akkor ha van termék, amit forgalmasítani kell nem tiltja a törvény? Csak ha nincs?
2012. szept. 12. 05:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem ennyire egyértelmű. A piramisjátéknál is van termék a pilótánál nincs termék. Az MLM-nél egyrételműen van termék, viszont a piramisjátéknál csak valami áltermék van.


Összefoglalva az MLM, a piramisjáték, és a pilótajáték lényegi különbségeit,


Az MLM-ben van valós termék, a hálózatba befolyt pénz mindig a termékek megvásárlásából keletkezik. Az újonnan beregisztrált tagok után semmilyen bónusz nem kerül kifizetésre. A termékek nélkül az MLM működésképtelenné válik mivel megszűnik a forgalom.


A piramisjátékban szintén van termék, ezért is annyira megtévesztő. Viszont ezek a termékek vagy teljesen haszontalanok a vásárlók számára (rendszerint valami áltermékek: pl a valóságban nincs mögötte szolgáltatás) vagy valaki csak akkor juthat hozzá a termékhez vagy jutalékhoz, hogyha beszervez egy bizonyos számú új tagot. Ez utóbbi esetben az új tagok által befizetett díjak bőségesen fedezik a fenti tagnak adott termék értékét vagy jutalékát. A piramisjáték akkor is működőképes, hogyha kiveszik belőle a terméket. Itt a hangsúly nem a termékek forgalmazásán van, hanem az új tagok beszervezésén, akik szintén újabb tagokat hoznak a hálózatba akár tényleges termék értékesítés nélkül is.


A pilótajátékban nincs termék. Ott a tagok befizetnek egy bizonyos összeget majd ha beszerveznek újabb tagokat akkor abból a pénzből ők is részesednek. Itt teljesen világos, hogy csakis az új tagok beszervezésére épül a hálózat.

2012. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. okt. 29. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!