Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A tárlatvezetői munka mennyire...

A tárlatvezetői munka mennyire kifizetődő (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Volt egy nap amikor úgy döntöttem, hogy a történelem tudománnyal szeretném majd megkeresni a kenyerem (hosszú történet nem részletezném). A tárlatvezetői munka mennyire kifizetődő munka? Milyen végzettségek szükségesek ahhoz, hogy ez legyek? Milyen helyeken lehetséges ilyen munkát találni és mennyire könnyű/nehéz megnyerni egy ilyen pályázatot? Véleményeket,tapasztalatokat kérlek írjatok.

Üdv: Másod éves (Bsc) történelem szakos hallgató



2017. aug. 4. 19:17
 1/1 anonim válasza:

Kedves Kérdező!Írod, hogy történelemtudománnyal szeretnél foglalkozni hivatásszerűen, mint tárlatvezető. Ilyen képzésről nem tudok. Úgy gondolom, hogy a múzeum alkalmazottai végzik ezt a munkát időszakos jelleggel, amikor igény van rá. Az idegenvezető, aki még szokott tárlatot vezetni, mert van amikor múzeumban is vezet csoportot, vagy egyéni vendéget. Két utat látok vágyad megvalósításához: első felvenni

a tanulandók közé (nem tudom a magyar megnevezését annak a listának, amin azok a tantárgyak vannak, amikből vizsgázik az egyetemen valaki, mert külföldön végeztem) Muzeológiát, Művészettörténetet, tehàt tantárgyakat, amik múzeumi munkánál kellenek. Azt is lehet, hogy az alapképzés után a mesterképzésben múueumi szakirányt vennék fel, ha lehetséges és van ilyesmi. Majd múzeumban elhelyezkedve találkozhatsz tárlatvezetési igénnyel. Másik út, elvégezni az idegenvezetői tanfolyamot és elkezdeni dolgozni, mint idegenvezető alkalmilag, az egyetem mellett. Idegenvezetőként rengeteg alkalom kínálkozik történelemről beszélni és azzal foglalkozni, mert amkor egy helységet bemutat egy idegenvezetö a közönségének, mindig a történelmi múlttal, az eredettel kezdi és úgy lehet aztán levezetni ebből a neves személyiségek tetteit és az épületeket. Ez a második út nem tudományos és nyelvismeret kell hozzá. Az első út midenképpen közelebb áll, ahhoz amit szeretnél és szerintem a humánszakokon nézz körül a múzeumi pályafutásra való felkészüléshez. Remélem segítettem valamit. Üdvözlettel

2017. aug. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!