Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? Nincs törvényi...

Tablet kérdése:

Mit gondoltok? Nincs törvényi akadálya annak, ha az Ingatlanbazáron hirdetem a lányom jövő tavasszal felépülő házát?

Figyelt kérdés

A lányom orvos biológus. Kihagyhatatlan ajánlatot kapott külföldről, még az idén Kanadába kell költöznie, ha elvállalja. Egy építkezés előtt állunk. Megvettük a telket, elkészültek a tervek, megvan a jogerős építési engedély. Az a bökkenő, hogy szüksége lenne az eddig befektetett pénzre. De az üres telket elég nehéz lesz aladni, viszont az újépítésű, korszerű házra, ami a tervek alapján épülne, szerintem könnyebben találnék vevőt. Azért szeretném már most meghirdetni, hogy kiderüljön, van-e érdeklődő, mert akkor bevállalom az építkezést.

Mit tanácsoltok?



#eladás #ingatlan hirdetése
2017. aug. 5. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne építkezz, adjátok el ahogy most van!
2017. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig az építse a házat, aki lakni fog benne.

Másnak más elrendezés, más csempe más szaniterek tetszenek. Soha nem fogod annyiért eladni, amennyit te feccoltál bele, mert neked más tetszik, mint a vevőnek. A te extráidat a vevő nem értékeli extrának.

Ahogy az első válaszoló mondta. Add el úgy ahogy most van.

2017. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Törvényi akadálya nincs.
2017. aug. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én semmiképpen nem mennék bele ilyenbe:

eladsz egy még fel nem épült házat tegyük fel 25 millió ft-ért. Ezért cserében ígéretben/szerződésben vállalod, hogy x határidőig ez és ez lesz a házban, stb.

Mivel nemrég hallottam, s általában is tudható, hogy vannak olyan új építésű házak, ahol visszaadták az építést, mert nem találtak építőt (nincs szakember), ezért sanszos, hogy te sem fogod tudni tartani sem a határidőt, sem az árat.

Ráadásul abszolút nem vagy védve a jövőbeni megváltozó rendelkezések ellen - nem tudhatod, egyik napról a másikra nem változtatnak-e valamit rendelettel.

Nos, ha nem sikerül teljesíteni a vállalt feltételeket,a csalástól kezdve bármiért beperelhet a vevő (elvetted tőle a pénzt és nem azt kapta, amit ígértél).

Arról nem beszélve, hogy bármilyen építési hiba jön elő, mind-mind rád verheti - még akkor is, ha nem Te vagy a hibás (pl. leszakad a födémgerenda, stb)

Természetesen most a lehető legrosszabb variációkat vázoltam fel - de direkt sarkítottam ki, hogy érzékeltessem, nem olyan egyszerű a történet :-)


És ha mondjuk 25 millióért eladtad, de nem tudod annyiból felépíttetni, csak 30-ból, mert közben megnőnek a munkabérek, szerkezeti elemek árai? miből fogod pótolni a hiányzó összeget? Mert ugye a vevőtől nem kérheted el - hiszen már megvette. Vagy visszafizeted neki a 25 milliót? Miből? Gondolkodj el ezeken.

Ha valamin, akkor egy építkezésen igen nagyot lehet hasalni...

2017. aug. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazatok van, eladjuk a telket.
2017. aug. 6. 08:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Nos ha csak nem építési vállalkozó vagy bejáratott brigáddal akkor add el a telket tervestül, mindestül, az a legegyszerűbb.
2017. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha nem vok indiszkrét, megtisztelne azzal, hogy elmondja nekem, hogyan kapott a lànya ilyen lehetőséget Kanadàbòl, mivel én is biològus vagyok, igaz nem orvosis.
2017. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!