Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha én ismerősnek a cégére...

Ha én ismerősnek a cégére veszek valamit saját pénzből és kapok számlátróla azt oda kell adnom az ismerősömnek vagy mivel én fizettem ki is dobhatom?

Figyelt kérdés

Van egy bolt ahol ha cegre vasarolok akkor olcsobb minden mondhatjuk hogy nagy kereskedés is!

Ha én veszek a barátom cégére valamit ő azt meg kapja valahonnan értesítésnek hogy itt vett ezt meg azt ? Vagy amit kapok számlát azt kötelezőlenne neki oda adnom vagy ki is dobhatom mert a saját pénzemből vettem?

A lényeg hogy lehet e neki ebből baja ha én nem adom oda neki a számlát?



2017. aug. 13. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Neked lesz bajod belőle, ha jogosulatlanul vásárolsz a cége nevére
2017. aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, kidobhatod, nem fogja senki értesíteni. Velem is volt már, hogy céges ügyben utaztam, mindenről kértem számlát, de a végén úgy alakult, hogy nem mindent adtam le. A kutyát nem érdekli. Vagy, nem tudom, van e Metro kártyád, apukámnak van. Ott nem blokkot kapsz, hanem a vásárlásnál az áruház kiállít a neverde egy számlát. Ott sem értesít senki, hogy a készült a nevedre számla, meg k is dobja az ember. Csak akkor kell odaadnod a számlát, ha ő azt el akarja számolni, tehát ha külön neki kell.
2017. aug. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem mi bajom lehet belőle? A számla minden képpen kell neki vagy a számla csak arra jo hogy valamennyit vissza nyerjen a vásárolt pénzből?
2017. aug. 13. 10:20
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Magyarul valahol nagykeráron kapsz cuccot, ha cégként vásárolsz?

A számla neki max ahhoz kellhet, hogy visszaigényelje az áfát (már ha áfás), de a nettót ugyanúgy ki kéne vennie pl. pénztárból. Szóval, amit csinálsz, az lényegében csalás, de ha kifizetsz mindent rendesen,akkor nem sűrűn fog kiderülni.

2017. aug. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazábol ez egy alkatrészes bólt a barátom minden számlát elszokott rakni de gondolom csak azért mert valamennyit a végén vissza igényel az elköltött pénzből! De mivel nem ő fizet hanem én akkor ha oda adnám neki a számlát az én pénzem igényelné vissza nem? De ha nincs neki számla és nem is tud róla mert nem is az ő pénze megy akkor nincs semmi probléma nem?
2017. aug. 13. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!