Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az a 0%-os számla? Használt...

Mi az a 0%-os számla? Használtcikket vennék, ilyet adnának róla.

Figyelt kérdés

Magánszemélyként vennék, saját célra, hazai cégtől / kereskedőtől használt laptopot (szerintem külföldi forrásból szerzik be már használtan, felújítva, ilyesmi, de átlagáron, tehát nem irreálisan olcsó. Számlát ilyen 0%-osat adnak a vásárlásról.


Ez nekem jó? Vagy kell figyelni előre valamire, esetleg kérni, utólag érhet-e meglepetés bármivel, vagy ez bevett szokás újabban?


Kérem segítsetek biztos infoval. Köszönöm.



2017. aug. 19. 20:13
 1/4 Duenna ***** válasza:
Általában az ÁFA-ra (Általános Forgalmi Adóra) szoktak 0 %-os számlát adni. Ha magánszemélytől vásárolsz, akkor az ÁFA kiszámlázásának nincs is értelme. De ha bizonytalan vagy, akkor kérdezz rá nyugodtan az eladótól, hogy mit jelent pontosan a 0 %-os számla.
2017. aug. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Duenna ***** válasza:
Bocs, rosszul írtam: ha magánszemélyként vásárolsz, nincs értelme, hogy az eladó ÁFA-s számlát írjon neked, csak akkor, ha vállalkozóként vásárolnál tőle.
2017. aug. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Aki KATA-s vállalkozó, az évi 8 millió ft-ig választhatja az Alanyi adómentes (ÁFA mentes) adózást.

Ilyenkor a számla kiállításakor az ÁFA rovatban át van húzva egy 0... Ezért 0-ás számla - de ettől még a vásárlás összege rendesen szerepel a számlán.

Magánszemélyként Téged ez abszolút nem érint, mivel nem tudsz ÁFÁ-t visszaigényelni - ez csak a vállalkozókat érintheti esetleg.

Szóval Neked nincs semmi különös dolgod vele :-)

2017. aug. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ő is ilyesmit mondott pár szóban de végülis el sem jutottunk addig mert sosem jött össze ha mentem volna próbálni vagy hibája lett addig a gépnek :S Azért köszönöm, ezt is tudom hogy létezik ilyen:)
2017. aug. 25. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!