Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Panelben vennék 68-71 nm-es...

Járdán Eszter kérdése:

Panelben vennék 68-71 nm-es lakást. A fűtési számla szempontját tekintve: érdemes-e nem szigetelt házban egyedi mérős lakást vennem?

Figyelt kérdés
Ennél a variációnál ugyanis kb.1 millióval olcsóbb a vételár, mint a szigetelt és egyedi mérősben vagy a szigetelt, de nem egyedi mérősben. Ki mennyit fizet ténylegesen a távhőért, mik a tapasztalataitok?
2016. ápr. 17. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

A nem szigetelt panel egyértelmű jel a balfhasz lakóközösségre. Ugyanis csak ott nem csinálták meg eddig, ahol le lett szavazva.

Ilyen helyen mindennel csak baj lesz.

A mai árak mellet 1 misit simán megér a szigetelés megléte, pláne ha ablakcsere is volt.

Egy nem szigetelt saroklakásnál simán fizethetsz 3x annyit fűtésre, mint a szomszéd.

Mi szigetelt északi saroklakásban (75 nm) lazán kijövünk évi 100e alatt (vízmelegítés + fűtés) 21-22 fok van télen

2016. ápr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hogy érdemes-e? mi a télen havi 6-7 GJ-t (?hirtelen most nem tudom, jó-e a mértékegység) fűtöttünk, anyósomék egyész télen 9-et.

az elmúlt 2 hónapban úgy ment a fűtés, hogy 24 órában nyitva volt az erkélyajtó, 3 hete az egyik ablak is.


szerinted?


1 milla az kb annyi, mint amennyibe most kerül a panelprogram (vagy bárhogy is hívják most) önereje egy ekkora lakásnál, vagyis valamennyivel kevesebb. vidéken.

2016. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Logikusan gondolkodva én is erre jutottam, amiket mondtatok, de hallottam olyanokat is, hogy igazából nem jönnek ki jobban anyagilag azok, akiknél fűtésmérő van felszerelve. Ezt persze nehezen tudom elképzelni.
2016. ápr. 19. 07:07
 4/6 anonim ***** válasza:
A költségmegosztó arra sarkallja az embert, hogy takarékoskodjon. Szóval magában azzal nagyot csökken a ház hőigénye, hogy az emberek a radiátorszelepet tekerik le, nem pedig nyitva hagyják egész télre az ablakot :)
2016. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a költségmegosztó és az egyedi mérés nem egyenértékű.


A költségmegosztót a régi rendszerre, a régi csövekre szerelik rá, amíg az egyedi mérésnél egyedi fűtés van, tehát nem a szomszédtól jön a cső és nem a szomszédba megy tovább.

2016. ápr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én laktam költségmegosztós nem szigetelt panelban. A fűtésszámlám a brutális (30-40 ezer) méretekről a nem annyira kétségbeejtőre (15-20 ezer) zsugorodott és nyáron csak párezer forintos számlák jöttek. érdeklődni kell valahogy szomszédoknál, hogy milyen a lakóközösség. Mert leeht, hogy folyamatban van a szigetelés csak még nem indult el maga a megvalósítás
2016. ápr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!