Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi személy hogyan...

BrookeShetter kérdése:

Külföldi személy hogyan regisztrálhat cégkapun? Egyszerűen nem engedi be a rendszer.

Figyelt kérdés

Külföldi magányszemély, aki rendelkezik ügyfélkapus regisztrációval és magyarországi székhelyű cég ügyvezetője és tulajdonosa. A cégét szeretné regisztrálni cégkapun, de a belépésnél nem engedi tovább. Ügyfélkapus felhasználónév és jelszó beírása után "Kijelentkezés" oldalra vezeti át.

Az ügyfélkapuja egyébként tökéletesen működik, él és létezik már kb. egy éve.

Valaki valami ötlet?


Előre is köszi a segítségeket



2017. aug. 25. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem valahol, vagy az ügyfélkapu regisztrációs adatokban, vagy máshol van eltérés az okmányaiban szereplőkhöz képest. Aztán mikor megpróbálja az adatokat összenézni a rendszer más adatbázisokban tároltakkal, akkor kiakad.


Régen is probléma volt, főleg határon túli magyaroknál, hogy az ügyfélkapu rendszerbe úgy kell bevinni az adatokat, ahogy azok az okmányokban szerepelnek. Ha mondjuk útlevéllel csinálják a regisztrációt, és úgy van a születési hely az útlevélben, hogy Oradea, akkor azt ott is úgy viszik be.


Igen, de a NAV-nál vagy az APEH elődjénél nem volt ilyen megkötés, egy magyar meg amúgy is inkább a magyar nevet preferálja, így hát az adókártyájára meg az adónyilvántartásba úgy vitték be a születési helyét, hogy Nagyvárad.


Ez a két rendszer tök jól elvan így, amíg nem akarsz valami olyasmit csinálni, ami a kettő összekapcsolásával jár. Ilyenkor ezek a rendszerek elkezdenek beszélgetni egymással: "Te, itt van nálam Kiss Pista, aki ekkor és ekkor született Oradeában. Nálad is van ilyen?" "Nem, nálam csak olyan Kiss Pista van, aki ekkor és ekkor született Nagyváradon". "Ja? Hát akkor kivágom a francba mert ez nem az."...


Én első körben választanék egy okmányt, amivel az összes regisztrációt csinálom. Megnézném, hogy az ügyfélkapu regisztrációs nyugtán minden adat úgy van-e mint ebben. Különösen "anyja neve", ilyen azonosítót senki nem is használ a magyarokon kívül, így útlevélben nincs is benne. De ha már beírtak valamit az ügyfélkapu regisztrációkor akkor az úgy legyen a többiben is.


Adókártyán, TAJ kártyán megnézni az összes adatot, ha valami nem egyezik, akkor ahhoz a hivatalhoz bemenni és javíttatni! Mindenhol ugyanazok az adatok legyenek!


Ez az én ötletem.

2017. aug. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Elvileg minden rendben a papírjaival, egyezik a rendszerekben, Magyarországon mindenhol ugyanaz az egy okmány (útlevél) alapján igazolta magát.

De azért köszönöm.

Ha van még ötlet, várom :)

2017. aug. 28. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!