Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy több...

Mit lehet kezdeni egy több milliárdos lottónyereménnyel?

Figyelt kérdés

Sokszor elgondolkozok hogy mi lenne ha.. de biztosan nagyon sokan eljátszottak már a gondolattal, hogy mi lenne ha egy ekkora összeg ütné meg a markukat.

Tegyük fel, hogy megnyertem a főnyereményt, ami 3 milliárd forint.

Mivel nem akarom 2-3 év alatt mindet elherdálni, ezért kettészedem az összeget 1, illetve 2 milliárdra. 1 milliárdból veszek magamnak ezt azt, utazgatok. Mindezt úgy teszem, hogy nem száll el velem a ló. Oké, 1-2 luxuskocsi belefér (20-30 millió darabja), de egy sima átlagos házat vennék (vagy építtetnék), valamint utazni, nyaralni is csak módjával. Esetleg a családnak is adok valamennyit.

De mi lesz a maradék 2 milliárddal? Hogy fektetem be, hogy a hozamából kényelmesen, jó körülmények között tudjak élni? Természetesen munka nélkül. Ingatlanokat veszek, amit kiadok? Esetleg nyitok egy jó éttermet? Vagy csak simán berakom a bankba, aztán annak a kamataiból elélek?

Mit gondoltok?

(Nyilván csak elméleti kérdés az egész, csak rendkívül foglalkoztat a téma, és hogy tényleg hogy lehetne megoldani, hogy a nyert összeget megtartsuk)



2017. aug. 30. 01:27
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Ezen ráérsz akkor agyalni,ha megnyerted! :)

Mondjuk én kapásból 4 felé osztanám,úgy már nem is olyan sok az! :)


Valami pénzügyi tanácsadó biztos kell-ene hozzá szerintem.

2017. aug. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Én nem herdálnám el drága luxus dolgokra egy részét sem. Tehát Dubaiban nem venném ki a királyi lakosztályt napi több millióért. De befektetnék belőle minél többet. Például földeket meg erdőt vennék. Hozzátartozóknak egy árva fillért nem adnák értelmetlen dolgokra, például tetkóra. De minden költségüket kifizetném ha makulátlan egészséget akarnak. Vagy ha bármi nagyon értelmesre és hasznosra akarják a pénzt, de arra nem sajnálnám.

Tulajdonképp voltam már gazdag, és meg fogtok lepődni de kemping kerékpár volt a járművem. Miközben a pénzem kihasználta a befektetési arany egykori szárnyalását és néha napi 80 ezer Ft-ot is emelkedett a befektetésem. És az hogy nem herdáltam el értelmetlen dolgokra csak arra ami pénzt hozott, lehetővé tette hogy kb. 25 évig sem kellett dolgoznom sehol hanem azt csinálhattam amihez kedvem volt. Jelentősebb kiadásom csak a makulátlan egészségre volt, meg a szüleimnek fizettem a gondozónőket és a temetésüket, meg a házuk néhány szükséges felújítását.

2017. aug. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Egyetértek az előzővel, hogy rokonoknak fizetni mindent, de nem "nekikadni", mert aztán nagyobb bajba kerülnek, mint most vannak.


Részvények, arany, ingatlan, kevés bitcoin, és ha van életképes vállalkozási ötlete rokonnak akkor adnék rá.


Nagyjából ugyanígy osztanám el, 2mrd a befektetés, és 1 mrd a rokonoknak és magamnak.


Házam 200-400M Ft között lenne, autóparkom 50M maximum, Utazás, lakóautóbusz sofőrrelés el is ment az 1mrd rész is.

2017. aug. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Lekötnék vagy 500 milliot. 50 millional 1evre 1 milla a kamat, tehat evi 10milliot keresnek, ugy hogy nem csinaltam erte semmit. Nem ertem azokat akik befektetnek vallalkozasba stb.. ott is kell embereket felvenni,iranyitani, es meg be is sz#-rhat az uzlet.. Egyszeruen le kell kotni es jon fixen a penz, bar evente veheted ki, de a maradekbol ugyis elelsz, szoval ha minden evben kiveszed a 10 misit, gyakorlatilag sose fogy el( ha nem veszel napi 3 bugattit, hanem csak siman gazdagabban elnel)
2017. aug. 30. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

" Mindezt úgy teszem, hogy nem száll el velem a ló."

Mifelénk nem szoktak lovak röpködni. :-))

Viccet félretéve, az a bizonyos ló veled is "elszállna". Velem is biztosan, pedig én sokat megélt öreg csóka vagyok.

Én nem szeretnék egyébként ennyi pénzt. Tönkretenne! Az embert a munka élteti, ha az nincs (vagy ha nincs rá szüksége), boldogtalanná válik. Főleg egy férfi. Ha azt érz, hogy nincs rá szükség, az a halála.

2017. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
58%

Fúúú, szörnyű lehet.

Nem kell dolgozni, kényelmesen élhet az ember, utazgathat a nagyvilágban, soha többé semmilyen gondja nem lenne...

Rettenetes!!!

2017. aug. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Dejó, hogy 1 db viszonylag értelmes választ kaptam.
2017. aug. 31. 22:08
 8/8 anonim válasza:
Hát nézd, úgyis elszállna veled a ló. Már ott elszállna, hogy vennél egy két luxus kocsit. És nem dolgoznál, csak költekeznél. Oké, hogy befektetnéd, vagy nyitnál egy éttermet. De mit kezdenél az életeddel? Mik lennének a céljaid? Amik miatt érdemes élni. Mert magában a pénz nem sokat számít.
2017. szept. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!