Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkavállalónak adható támogat...

Munkavállalónak adható támogatásokról hol lehet személyesen érdeklődni, milyen hivatalban?

Figyelt kérdés
Engem a dolgozónak adható szemüvegtérítés, mint támogatási forma érdekelne. Azt hallottam, hogy a munkáltató köteles támogatni a szemüvegvásárlást, ha monitor mellett dolgozik a dolgozó. Engem monitoros pénztárgép mellé akarnak beültetni és nem világos, hogy erre adható-e támogatás. Hol lehet ezután érdeklődni?
2017. szept. 8. 14:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Az 50/1999. (XI. 3.) EüM rendelet hatálya kiterjed minden olyan munkavállalóra, aki napi munkaidejéből legalább 4 órán keresztül rendszeresen képernyős eszközt használ, kivéve a következő gépeket, illetőleg eszközöket működtető (használó) munkavállalókat


a járművek vagy munkagépek vezető-, illetve kezelőfülkéi,

a szállítóeszközökön lévő számítógépes rendszerek,

az elsősorban közhasználatra szánt számítógépes rendszerek,

hordozható rendszerek, amelyeket a munkahelyen nem tartósan használnak,

számológépek, pénztárgépek és olyan egyéb készülékek, amelyek – azok közvetlen használatát biztosító – kisméretű, adatokat vagy mérési eredményeket mutató képernyővel vannak ellátva, továbbá

az „ablakos írógépek” elnevezésű, hagyományos típusú elektromos, elektronikus írógépek [50/1999. (XI. 3.) EüM rendelet 1. § (2) bekezdés].

2017. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!