Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy (ház) árverezésen a...

Ha egy (ház) árverezésen a tulaj tartozik a vevőnek, akkor a vételárból levonható a tartozás?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolúltabb üggyel fordulnék hozzátok, a lényeg, hogy van egy ház, melyre Édesapám ráterheltette minden törlesztését. Köztük van a gyerektartás díj is. Szóval Édesapámnak tartozása van egy XYZ nevű kft-nek. A ház nemrégiben egy árverésen elkelt és az XYZ kft tulaja vette meg. Ismereteim szerint a gyerektartás a legelső kifizetendő adósság. Szóval XYZ kft vezetője kérvényezheti (esetleg automatikusan ez lép életbe), hogy a 4.xx0.000 Ft tartozás fejében a 4.xy0.000 Ft-ért megvett házról az ő törlesztendő összege visszajusson hozzá vagy ebben az esetben is mindenképp a gyerektartás díj az első?

2017. szept. 13. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Teljesen független a két tranzakció, ráadásul egy KFT-nek semmi köze egy gyerektartáshoz.


A gyerektartás nem fizetését viszont úgy tudom a NAV hajtja be, ergo szólni kell nekik mihamarabb, hogy most "van miből".

2017. szept. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Igen. A bevételt mindenképp a NAV-nak jelenteni kell, meg az adósságot is és majd ők eldöntik mi legyen. Esetleg egy közjegyzőt, vagy gyámügyet meg lehet kérdezni, mivel gondolom kiskorúról van szó.
2017. szept. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálom kicsit átláthatóbbá tenni. :D Szóval van egy lista, amelyen fent van mindenki, akinek Édesapám "tartozik" (adós, stb, stb...) és köztük van a gyerektartás is, ami már 520 ezer forintnál jár. És mikor megkaptuk a levelet, hogy a ház el lesz árverezve, akkor kaptunk mellé egy listát is, ahol az én kis 520 ezrem mellett több milliós összegek is voltak, mint például az "XYZ" cég. Ez a lista azoknak szól, akik kaphatnak a vételárból, csak az nem tiszta számomra, hogy mi szerint van a sorrendben, mivel mint mondtam is, úgy tudom, hogy a gyerektartás minden esetben az első. És, hogy még jobban tisztázzam, ez már úgymond "gyerektartás követelés" (sajnos nem tudom a pontos megnevezését). és a lényege, hogy ez nem a vagy feladom a postán vagy nem opció, hanem ez a kötelező jelleggel, ha bármi lefoglalható van, azt le is foglalják a pénz kifizetése végett.
2017. szept. 14. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:

A GYT-t tudtommal a NAV foglalja. A NAV pedig mindig, minden körülmények között elsőbbséget élvez bármilyen polgári (magánszemély, cég, stb...) követelésével szemben.


Nekem egyedül az a kérdés, hogy a NAV előbb az adótartozást egyenlíti ki vagy a GYT-t.

2017. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben, mikor több a követelő, és több a követelés mint az árverezett vagyontárgy az árverezés után felosztási terv készül. Ezt meg fogjátok ti is kapni, ha nem értetek vele egyet meg lehet támadni (kifogással lehet élni). A sorrendre nem tudok mit mondani (ki-ki előtt áll).
2017. szept. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyt a legelső!
2017. okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!