Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kifizettethetnek velem olyan...

Kifizettethetnek velem olyan szolgáltatást amit nem is vettem igénybe?

Figyelt kérdés
Szerdán foglaltam egy limuzint holnapra. Sajnos a program elmarad így le szerettem volna mondani de a telefonba azt mondták nem lehet, ki kell fizetnem az egész utazás árát. Azt se mondták el hogy mégis hol vagy kinél kéne fizetnem és se az emailben se az oldalon nem írták hogy ilyenkor a teljes árat ki kell fizetni. (azt se írják hogy meddig lehet lemondani) Vip limuzin társaságról lenne szó. Valaki megtudná mondani hogy akkor köteles vagyok e fizetni?

2017. szept. 14. 18:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
35%
Eszed ágában se legyen fizetni ha a viplimuzon.hu-ról van szó. A "Rendelési feltételek" érvénytelen hiszen nincsen feltüntetve hogy KIVEL szerződöl, se egy cégnév, se egy magánszemély neve. Alap egy szerződésnél hogy egyértelműen jelezni kell hogy kivel szerződsz. Ha nem kaptál más dokumentumot és csak a weboldalon szerződtél, akkor semmis a dolog mert hivatalos, jogilag érvényesíthető szerződés nem jött létre.
2017. szept. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%

11-es, Te sem olvasol valami figyelmesen - pont úgy, mint a kérdező... :-) Van elérhetőség: név, telefonszám és email cím is (jó, tudom, az email cím önmagában semmit nem ér).


[link]

2017. szept. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12: A honlapon sehol nincsen feltüntve hogy kivel szerződsz: sehol nincsen megadva cégnév, székhely, cégjegyzékszám, adószám.


A "Kapcsolat" felvétel menüpont alatt két magánszemély ELÉRHETŐSÉGE van, semmilyen utalás nincs arra hogy velük kötöd a szerződést, de ha így van, akkor az ő adataikat is fel kell tüntetni: két darab mobilszám és egy közös e-mail cím jogi szempontból nem számít.

2017. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
30%

Szia! A VIP limuzin oldalán a rendelési feltételekben le van írva:


"Amennyiben a megrendelt szolgáltatás az esedékessége előtt egy héten belül lemondásra kerül, úgy a megrendelő köteles kifizetni a teljes vételárat."


Így teljesen jogosan kérik a fuvar árát!

2017. szept. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
30%
Illetve az Impresszium menüpontjukban minden adat fent van a cégről, tehát látod, hogy kivel szerződtél, így a 11-és válaszoló hülyeséget ir (már bocs).
2017. szept. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
30%
#15: Elnézésedet kérem, én tényleg hülyeséget írtam. Segítenél nekem hogy hol található a viplimuzon.hu oldalon az "Impresszium" menüpont és hogy ott milyen adatok vannak megadva a szolgáltatóról? Köszönöm!
2017. szept. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!