Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bitcoin. Lépésről lépésre...

Bitcoin. Lépésről lépésre elmondaná valaki a kezdeteket, vagy linkelne használható útmutatókat?

Figyelt kérdés

Szóval, csak úgy tesztképpen.

Próbáltam nekikezdeni, mondjuk egy mobilos környezetben. De már ott is ezer választási lehetőség van. Milyen wallet legyen? Nekem nem kell Tor kompatibilitás, nem terrorizmusra akarom használni. Viszont nem lenne baj, ha mondjuk csak felhasználónév meg jelszó kellene hozzá, e-mail meg név nem. Coint hogy veszek, a kliens intézi? Gondolom, vannak olyanok, amik eléggé megszabják a lehetőségeket, míg másokban sokmindent át lehet állítani a tranzakciókra vonatkozóan, melyik ad viszonylag sok paraméterezhetőséget?

Hogyan kereskedek lépésről lépésre, mit kell csinálni, akár egy adott wallet példáján?

Meg ilyenek. Sajnos az általam talált útmutatók nem elég jók, nyilván mert a szerzőknek sok minden nyilvánvaló, és nem tudják beleképzelni magukat olyasvalaki bőrébe, aki nem alapból hülye az ilyenekhez, csak új neki ez a dolog. Pl. Paypal megy, azzal nincs gondom.


Köszi.



2017. szept. 19. 01:14
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Info: [link]


Mobil wallet: [link] wallets/mobile/android/

Mycelium pl. jó csak nem tudom lehet-e már benne a fee-t manuálisan állítani. Nem kell megadni emailt se meg felhasználónevet se.


"Coint hogy veszek, a kliens intézi?"

Személyesen: Budapesti Bitcoin ATM vagy localbitcoins.

Átutalással: Mr. Coin, Kraken, Coinbase, Bitstamp

Bankkártyával is van lehet pár helyen.


"melyik ad viszonylag sok paraméterezhetőséget?"

Mit akarsz állítgani? Az jó ha a feet lehet állítani. Mi mást akarsz állítgatni?


"Hogyan kereskedek lépésről lépésre, mit kell csinálni, akár egy adott wallet példáján?"

Mit köze a walletnak a kereskedéshez? A kereskedéshez beküldöd a Bitcoint a walletedből egy tőzsdére pl. Kraken vagy Bitstamp és utána a weboldalon kereskedsz. Ha kész vagy akkor visszaküldöd a walletodba.


Mellesleg ha kis összegről van szó és csak tesztelget vagy ha folyamatosan kereskedsz akkor nem is kell neked wallet, mert lehet a tőzsdén is folyamatosan.

2017. szept. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a plusz ;)


A wallet és a kereskedés összefüggését azért nem értem, mert azt nem értem, hogy honnan tudja a rendszer, hogy a megvásárolt bitcoin milyen walletbe kerüljön. Elvileg több walleted is lehet. A Paypalnál megadhatsz e-mail címeket, amit hozzád rendel a rendszer, így ha az, aki neked fizetni akar, ezek közül egyet beír címzett emailként, azt a Paypal a te számládhoz rendeli automatikusan.


De ha mondjuk egy bitcoin automatába bedugom a bankkártyámat és vásárolok, az honnan fogja tudni, hogy a vásárolt bitcoint ebbe és ebbe a walletbe helyezze? Mit kell ott megadni? És ha appon vásárolok, ott mit kell megadni?

2017. szept. 21. 01:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Legjobb ha már van egy tárcád mielőtt bitcoint akarsz venni. Pl. itteni első link:

[link]


Ehhez a módszerhez kell már előre tárca, de én nem vennék bitcoint sem a MrCoinon sem automatából, mert mindkettő elég kövér jutalékokat számol fel. (előbbit próbáltam, utóbbit nem)


Egy fokkal olcsóbb és felhasználóbarát megoldás a CoinBase

Legolcsóbban pedig vagy a Kraken-en vagy a GDAX-on úszod meg.


Az utóbbi 3 oldalon annyi a dolgod, hogy regisztrálsz, igazolod magad, küldöd a pénzt, és veszed a bitcoint. Persze legjobb ha utána azt a saját tárcádba küldöd, és nem hagyod ott a tőzsde oldalán.


Csak csináld (először kevés pénzzel*) és akkor érteni fogod.


*Én pl. ha először utalok egy új helyre pénzt legtöbbször csak 1 vagy 10 eurót küldök, hogy lássam, minden rendben megy-e.

2017. szept. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"De ha mondjuk egy bitcoin automatába bedugom a bankkártyámat és vásárolok, az honnan fogja tudni, hogy a vásárolt bitcoint ebbe és ebbe a walletbe helyezze? Mit kell ott megadni?"


A Bitcoin címed kell megadni.


Bitcoin cím: Bármennyi Bitcoin címet létrehozhatsz akár offline is. Azzal hogy létrehozol egy Bitcoin címet még nem történik semmi a Bitcoin hálózaton. Minden Bitcoin címedhez tartozik egy privát kulcs amit a walletod tárol. Igazából a privát kulcsból egy egyirányú matematikai művelettel jön létre a Bitcoin címed. De mindezt a walletod intézi.


Tehát az automatának megadod a Bitcoin címed és arra küldi a Bitcoin. Arról a Bitcoin címről akkor tudod elkölteni a Bitcoint ha tudod a címhez tartozó privát kulcsot (walleted tudja).

2017. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"mindkettő elég kövér jutalékokat számol fel"


3% körül számoltam régebben most nem tudom mennyi. Nagyobb mennyiség esetén valóban olcsóbban kijön egy váltón, de ha kis mennyiség és mondjuk a SEPA utalás 10 EUR-ba kerül akkor jobban járhat ezekkel. Tehát mennyiségtől, banktól függ, mindenki számolja ki magának melyikkel jár jobban.

2017. szept. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!