Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár-e nekem álláskereési...

Jár-e nekem álláskereési járadék, ha novemberben kijelent a főnököm az alábbi feltételek alapján?

Figyelt kérdés

Munkaviszonyom 2016 óta folymatos (részmunkaidőben) a következőképp:

7 hónap 4 órában

5 hónap 1 órában

7 hónap 4 órában (novemberre ez lenne a vége) voltam bejelentve.


Ilyen részmunkaidős foglalkoztatás esetén is járna az álláskereési járadék, ha esetleg novemberben "kitenne" ?


2017. szept. 20. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Igen, jár, mert 3 éven belül 360 nap munkaviszony szükséges, így első ránézésre ez neked megvan.


Persze az összege nem lesz magas, ha ilyen 1-4 órákra voltál bejelentve, amihez valószínűleg alacsony fizetés is tartozott. A szabályok szerint az elmúlt 4 naptári negyedév átlagát kell nézni, és az így kiszámított összeg 60%-a jár álláskeresési járadékként (bruttó). Minden 10 nap munkaviszony után 1 nap álláskeresési jár, de maximum 90 nap.


Az álláskeresési járadékot is terheli SZJA (16%) és nyugdíjjárulék (10%), de egyéb dolog nem, így a kiszámított bruttó összeg 75%-át kézhez kapod.

2017. szept. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Az első válasz tökéletes.
2017. szept. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Minden 10 nap munkaviszony után 1 nap álláskeresési jár, de maximum 90 nap. <-- ez az egyedüli ami nem teljesen világos még nekem.

2017. szept. 20. 12:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az álláskeresési járadék napokra jár. Az elmúlt 3 évben volt x nap munkaviszonyod, akkor x/10 nap (alsó egész rész) álláskeresési járadék jár. De ez maximum 90 nap lehet, így ha 900 napnál többet dolgoztál (ugye 3 év alatt 3*365 = 1095 napot is dolgozhattál volna), akkor is csak 90 nap járadékot kapsz.
2017. szept. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
annyira tökéletes, hogy már két éve 15% az szja, nem 16...
2017. szept. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, elírtam, de mondjuk azt mindenki tudja, mennyi az SZJA, meg ugye a 75% is teljesen helyes...
2017. szept. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!