Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay. Nos rendeltem ebay ről...

Ebay. Nos rendeltem ebay ről egy telefont és az történt hogy a határidőn belül még felse adta az eladó a telefont igaz nem valami húde nagy összeg igen de szeretném visszakapni gondoltam többi lent?

Figyelt kérdés

csinálok egy olyan jelzést hogy vissza szeretném kapni a pénzem erre rá 2 nappal kaptam egy email-t hogy mivel ez történt így visszatérítik 48 órán belül az összeget paypal-ra

csakhogy már azóta eltelt már 1 hét is akár írtam az ebay@ebay.com ra is de ők még vissza se írnak az eladó meg törölte magát akkor most hogy is van ez az egész ? mivel azthallottam ha már az eladó nem is de az ebay vissza adja


2017. szept. 20. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Indíts a paypal-on egy issue-t és vissza fogod kapni a pénzedet.
2017. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

először is paypal-os egyenleggel fizettél, vagy pedig paypal-on keresztül, de a bankszámlád felhasználásával?


ha utóbbi, akkor nem a paypalra fog érkezni a pénz, hanem vissza a számládra, ez viszont több időbe telik, lehet 1 hét is simán.


és nem az ebay adja vissza. ez úgy működik, hogy a paypal nem adja oda a pénzt egyből az eladónak, hanem zárolva tartja x ideig. ez alatt ugye ha véletlenül úgy alakul, akkor könnyebb visszaszerezni a pénzt.


na most ha te ténylegesen nyitottál rendesen egy dispute-ot, ami arra jutott, hogy visszakapod a pénzt, akkor az úgy is lesz.


ha csak írtál egy üzenetet az eladónak, hogy lécci küldd már vissza, mert nem vársz tovább, akkor onnan csak a saját döntése, hogy visszairányítja-e a pénzt.

2017. szept. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát szerintem elsőnek az eladónak ment mint mondtam is és a vásárlás mastercard al történt de a kártya nincs elmentve az ebay oldalán
2017. szept. 20. 12:51
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor is a kártyára megy vissza ?
2017. szept. 20. 12:51
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen a kártyára fogod visszakapni. Ne e-mailt írj az eBaynek, hanem belépés után konkrétan erre a vásárlásra indítsd el a kérésed. Ha elakadsz, akkor pedig inkább a live chaten kérj segítséget, ott azonnal segítenek.
2017. szept. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!