Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működnek ezek egy pékségb...

Hogy működnek ezek egy pékségben, eladóként?

Figyelt kérdés

Ha tegyük fel fizetnek nekem 500 forintot, de csak 470-be kerül az áru, és azt mondja nem kéri a visszajárót, akkor hova tegyem a borravalót? Valamint ez a sajátom, vagy ha pl ketten vagyunk eladók egymás mellett, akkor nap végén felezünk?


Illetve még egy dolog. A visszaadással kapcsolatban.

Kell, hogy hangosan számoljak neki pénz visszaadáskor? Vagy elég csak magamban összeadni, hogy mennyit adok vissza, a kiírt összeg alapján?



2016. febr. 29. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:
68%
Új vevőnek érdemes hangosan visszaszámolni, visszajáró vevő már megbízik benned. Én egyedül árultam, így a jattot nem osztottuk szét, mindenki annyit kapott amennyit gyűjtött. Ha ketten vagytok és az egyikőtök kasszázik, a másik meg nem akkor nyilván megosztjátok, de olyankor a hiányt is illik megosztani. Ezt beszéljétek meg. Mert az hogy a borravaló kétfelé megy de a hiányt neked kell kasszásként beraknod, az úgy nem pálya.
2016. febr. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Dolgozol már abban a pékségben vagy csak álmodozol egyenlőre még ??? Annyi borravalót hagynak ott az emberek, hogy van mit " lenyúlni " ??? xd

Multiba, élelmiszer üzletláncoknál ez példátlan lenne hallod, úgy rúgnának va**ba, hogy a lábad nem érné a földet. Szabályok szerint jegyzőkönyvet kellene írni többlet esetén, pont mint abban az esetben mikor hiány mutatkozik a kasszádban .

2016. márc. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!