Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi lehet a postaköltség?

Mennyi lehet a postaköltség?

Figyelt kérdés
Postán szeretném feladni a gitáromat ,és a hozzá tartozó kis méretű erősítőmet. Olyan 10kg az egész. Kiskunhalas-Ózd távolság. 300km kb.

2017. szept. 28. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Írd be a keresőbe hogy MPL vagy DPD futár rendelés csomag küldés . Adatok után kikalkulálja , a távolság nem számít csak az átvételi összeg . Alapos becsomagolás és kizárólag kartondobozt vállalnak . 1600 Ft tippre .
2017. szept. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy csomagba nem szívesen raknám, ha az erősítő elindul, könnyen kárt tehet a gitárban. Esetleg ha csavarozott nyakú, szétszedve, valami hungarocellel elválasztva, kitömve.

Amúgy van egy csomó futárszolgálat, posta, eltérő árakon, de egy ilyen csomag standard, nem törékeny kézbesítési díja olyan 2000 ft környéke.

[link]

2017. szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 datruth válasza:
csomag küldéshez vatera futárt ajánlom sokkal olcsóbb mint a posta!
2017. szept. 29. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nekem a posta egyszer majdnem 7000-ért hozott el egy erősítőt. Olyan 250 km volt a távolság. Azt hittem megzavarodok, mikor megláttam. Soha többet nem veszem igénybe a szolgáltatásukat, egyszerűen nevetséges.
2017. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Országhatáron belül teljesen mindegy a távolság.

Ha 20 kg fölött volt, és törékenyként feladva (100% felár), elképzelhető a 7000

2017. szept. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Biztos, hogy 20 kg feletti, mert pokoli nehéz dög. Már nem emlékszem, hogy a srác miként adta fel, de biztos nem törékenyként, mert slussz poénként, még sérülten is érkezett a cucc. Vagy csak egyszerűen szartak rá, ahogy a Magyar Posta általában szokott. Mindegy. A 7000 forintot minden tekintetben soknak gondolom. Nem csoda, hogy döglődik a Posta. Remélem mihamarabb el is nyeli a föld úgy ahogy van.
2017. szept. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Magyar posta 7000 forintért? 250 km távolság?


Ez nekem elég gyanús, főleg hogy teljesen mindegy a távolság, a szomszéd faluba is ugyanannyi a postaköltség mint az ország másik végébe :)

Másrészt én is adtam már fel böhöm nagy csöves erősítőt postát, és nem volt több 2-3 ezer forintnál. :)

2017. szept. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Amúgy meg akármelyik komolyabb futárcég is elviszi 2-3 ezer forintért.

Maximum...

2017. szept. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Valami nevenincs faluból adta fel a srác. Se GLS, se DHL, csak DPD volt, ha jól emlékszem, de azok nem vállalták. Csak a jó öreg Magyar Királyi Posta. És már nem emlékszem pontosan sem a távolságra, lehet nem is 250 km volt, de mindegy is. A lényeg, hogy én egyszer így jártam és azóta mindenkit óva intek attól, hogy igénybe vegye a Királyi Posta szolgáltatását. Jobban jártam volna, ha elmegyek autóval, de akkor úgy voltam vele, hogy költségben úgyis ugyanannyira jövök ki. Hát nem. Cserébe még a cucc is sérülten érkezett meg. És nem csak ez volt az egyetlen alkalom, hogy ráfaragtam a Postával. Mondjuk a mindenféle futárszolgálatok sem sokkal jobbak, de ott legalább van valami minimális ügyfélkezelés, meg tájékoztatás. A Postánál legfeljebb annyit mondanak, hogy "hát így jártál".
2017. szept. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!