Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi bejelentett nap után...

Mennyi bejelentett nap után jár a munkanélküli segély?

Figyelt kérdés
2017. okt. 4. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem bejelentett nap után, hanem biztosított nap után.

Azaz, ha bejelent a munkáltatód, de nem fizeti meg utánad a betegbiztosítást, akkor nem jár munkanélküli sem.


Ezen kívül egyszerűsített foglalkoztatással (alkalmi munka) való bejelentés után sincs betegbiztosítása a dolgozónak.


Egyébként 360 nap az elmúlt 3 évben.

2017. okt. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Azaz, ha bejelent a munkáltatód, de nem fizeti meg utánad a betegbiztosítást, akkor nem jár munkanélküli sem. "


Ez így nem állja meg a helyét.

Onnantól kezdve, hogy a munkáltató köteles levonni a dolgozó béréből az SZJA előleget és a járulékokat, készfizető kezesként felel érte.

Ha nem fizeti meg, attól a dolgozót nem érheti hátrány.

Ha fennáll a munkaviszonya, akkor ő biztosítottnak számít függetlenül attól, hogy részmunkaidős vagy sem, befizette utána a munkáltató a kötelező terheket vagy sem!


Az álláskeresési járadékra való jogosultság feltétele, hogy a munkavállaló az igényléstől visszamenőlegesen az elmúlt három évben minimum 360 napon át biztosított legyen. A jogosultsági időbe az az időtartam is beleszámít, melyet egyéni vagy társas vállalkozásban töltött, vagy mely során a közfoglalkoztatásban állt fenn jogviszonya.

2017. okt. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

# 1


Mindig van egy ember aki nagyot akar mondani, aztán mond valami épületes hülyeséget.


"Nem bejelentett nap után, hanem biztosított nap után."

A bejelentett munkaviszony az biztosítási jogviszony, szóval ennek így semmi értelme.


"Azaz, ha bejelent a munkáltatód, de nem fizeti meg utánad a betegbiztosítást, akkor nem jár munkanélküli sem."

Mi az a betegbiztosítás? Ilyen nem létezik. Egyébként az álláskeresési járadékot a munkaerő-piaci járulék alapján határozzák meg, az az alapja.

2017. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindig van egy ember, aki meg beleköt abba, amit írok:

"A bejelentett munkaviszony az biztosítási jogviszony, szóval ennek így semmi értelme. "


Ugye azért elolvastad, amit írtam?

"Nem bejelentett nap után, hanem biztosított nap után.

....

Ezen kívül egyszerűsített foglalkoztatással (alkalmi munka) való bejelentés után sincs betegbiztosítása a dolgozónak."


Akkor most elmagyarázom szépen, szájbarágósan és lassan mondom, hogy mindenki megértse:D


Nagyon sok munkavállaló fejében az él, hogy ha egy hónapban 15 napot dolgozik egy munkáltatónál (esetleg egy másiknál is 15 napot), akkor az (bejelentett) munkaviszonynak számít, pedig bejelentve ugyan be van, de az EGYSZERŰSÍTETT FOGLALKOZTATÁS alatti napokon NINCS BIZTOSÍTOTTI JOGVISZONY - magának kell fizetnie maga után a TB-t.

No ezt nem tudják sokan és ezért tartottam fontosnak tisztázni, hogy a bejelentett nap nem feltétlenül keletkeztet biztosítotti napot is.

2017. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Részben igazad van, én is magamnak fizettem a Tb járulékot 3 évig.Tehát jogosult voltam egészségügyi ellátásra de ettől még nem volt munkaviszonyom hivatalosan. Tehát nem járt semmilyen segély.
2017. okt. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 istvankif válasza:
0%
Inkább azon kellene gondolkoznod hogy dolgozz, nem hogy mikortól jár a segèly !!!!!!
2017. okt. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!