Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy GLS futárnál muszáj...

Egy GLS futárnál muszáj megadni a nevet?

Figyelt kérdés
Elég ritka nevem van, ha csak állom a postázás költségét, és megmondom a másik félnek melyik címre küldje az nem elég? Még ezt is soknak tartom, h tudni fogja a címem :D A GLS futár úgy is csak a címemre hozza, mondjuk ők akarnak valami nevet, h aláírjam, nekik végülis még kiadhatom, de bárkinek nem akarom, azért mert veszek tőle valamit, és akkor már rögtön megtudjon keresni fb-on vagy valami. A normális válaszokat köszönöm.

2017. okt. 7. 16:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
25%
Adj meg egy kamu nevet. Nem fog személyit kérni hozzá.
2017. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Normális választ kapsz: ha veszel valamit, akkor a CÍMZETT ADATAIT MEG KELL ADNI: nem csak a nevedet, a címedet, de még a telefonszámodat is, hogy tudjon értesíteni a futár, ha épp nem vagy otthon, illetve sikertelen kézbesítés után egyeztessen veled.


Ha nem adsz meg nevet, nem fogják felvenni a küldeményt.

2017. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
39%
1-es, roppant "okos" vagy: ha a postaládán Gipsz Jakab van, akkor Kispista Rózsikának nem fogják kikézbesíteni, mert a futár nem találja a megadott nevet.
2017. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
66%
#3 - És te tényleg ennyire okos vagy? Valóban el sem tudod képzelni, hogy a postaládára nincs kiírva mindenki neve? Se a postás, se a futár nem a nevet fogja nézni a postaládán, hanem a címet. Így szoktak előfordulni azok a nagyon gyakori esetek is, hogy egy címre olyan emberek kapnak csomagot/levelet, akik már rég nem laknak ott és így a nevük se szerepel a postaládán. Másrészt, egyébként se értem, hogy a futár minek kezdené el nézegetni a postaládát.
2017. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszi, de inkább az érdekelne, h akitől veszem személy, neki mindenképp meg kell tudnia a nevem? Kicsit fiatal vagyok és eddig nem vásárolgattam másoktól neten, de tetszik néhány cucc és megvenném, viszont nem akarom mindenkinek kiadni a nevem, a futárnak még okés, ahogy írtam, de akitől veszem, az lehetséges, h max. a címemet tudja? Mert gondolom majd feladja postán vagy glsen vagy valahol, és megmondja melyik címre vigyék. Vagy azt se tudom melyik cégnél, h működik, csak az érdekelne, h az eladó személynek mindenképp meg kell tudnia pld. a nevem?
2017. okt. 7. 16:58
 6/26 anonim ***** válasza:
84%

A 2-esnél ott a válasz a kérdésedre: most tényleg ennyire nem érted? Nem lehet úgy feladni valamit, hogy nincs név, csak cím. Fel sem veszik a postán. De a futár se.


Amúgy ha ennyire bizalmatlan vagy, akkor felesleges vásárolni a neten, mert minden egyes alkalommal meg kell adni a nevet, címet. SŐT! Ha webáruháztól/ cégtől vásárolsz, azok még számlát is kötelesek adni, ahhoz is kellenek az adatok.

2017. okt. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Bocsi, de azt még mindig nem értem, nem tudom biztosra és ezért nem kaptam választ a kérdésre, h ezt a nevet tudni fogja-e minden egyes személy akitől vásárlok? Mert ezt szeretném kikerülni, h esetleg csak a címet tudja. Tudom nagyon szőke vagyok.
2017. okt. 7. 19:04
 8/26 anonim ***** válasza:

Úristen, emberek tízezrei adják meg nap mint nap az interneten, a kormányhivatalokban, az orvosnál és bárhol a nevüket, címüket és ettől még SEMMI BAJUK NEM LESZ. Sőt!! Kapaszkodj meg: Vaterán 10 éve adok el, kb 1.500 embernek adtam ,meg a nevem, a bankszámla számomat és még semmilyen visszaélés nem történt a 10 év alatt: ugyanis ha megadja valaki a bankszámla számát, attól levenni nem tudnak pénzt, csak befizetni.


Na és ha a Facebookon megkeres valaki és bejelöl, akkor mégis mi történhet? Tudod mi? Az, hogy ha nem ismered, akkor nem kell visszajelölni, szóba állni vele - ennyi.

Facebookra meg nem kell olyan képeket, dolgokat feltenni, amiket idegenekkel nem akarsz megosztani (bár mondjuk néhány dolognál be lehet állítani, mit láthatnak csak ismerősök. Ennyi.

2017. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is elég ritka nevem van, ráadásul olyan, hogy 10

emberből 9 elb@@ssza.. ezért ha nevet kell írni, inkább

előveszem a személyim, és odaadom, hogy "másold le róla".

Online nincs probléma, mert ott én írom le.


Címzés: Kell a név mindenképp. Ha nincs a postaládán

semmi, attól még GLS nem fogja a TV-t belegyűrni a pos-

taládába, se nem dobja át a kapun. Alá kell írnia vala-

linek az átvételt. És igen, megkérdezi, hogy ki vagy,

mert nyilván nem akarja másnak odaadni a rendelésed.

Mi van, ha elírják a címet - előfordul - és a szomszéd-

nak adják oda a TV-t. Nincs név, nincs gond, ők kiszál-

lították. Te meg buktad, mert aláírták, és ha kamu

nevet adsz meg, akkor mégszebb, mert akkor nincs is

jogviszony közted és az eladó között.


Na a lényeg, hogy megadod a neved, címed és ennyi.

És mielőtt elkap a hiszti, a telefonszámodat is ajánla-

tos megadni, hogyha esetleg gond lenne, fel tudjon hív-

ni a futár (vagy ha éppen már arra jár, mert ha nem

veszed fel, akkor nem biztos, hogy kiszállítja házhoz.)

2017. okt. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Bocsi, de kicsit sem érdekel, hogy te mit gondolsz erről, azt tudom, h én nem szeretném ha megtudná bárki a nevem akitől épp vettem valamit, mert egyedül vagyok mo-on ezzel a névvel, kovács zsuzsannaként nyílván én se csinálnék belőle gondot. De bármit veszek, attól még nem akarok magamról mindent részletesen kiadni. Arra még továbbra se válaszoltatok, h kikerülhetetlen-e, h megtudja a nevem. Ha elutalom a pénzt és megmondom melyik címre utalja az nem elég? Amúgy én ezt az egész utalásos módszert sem értem, ha postán veszem át akkor nyílván kötelező a név, és akkor megadom neki, h ő erre a névre adja fel, nem? De a postán honnan tudják, h én vagyok-e az a Kovács István, amikor többszázezer van? Ha meg címre jön, akkor nem tökmindegy, becsönget átveszem, és kész, nem tudom minek kell nekik név, nyílván ha fizettem, h ide kihozzák, akkor nem véletlen tettem. Amúgy azt se értem, h mi van ha házhoz kérem, és sose vagyok akkor otthon amikor hozzák? A postaládához csak nem raknak ki egy nagy csomagot... visszaviszik a központba vagy mi, egy ilyen glsnek egyáltalán van olyan? Na, mindegy az egészet nem nagyon értem, de lehet leteszek róla, mert már erre nem vagytok képesek válaszolni, csak azt taglaljátok, de azt nagyon terjedelmesen, h titeket mennyire nem érdekelne a helyemben, h kiadják 20-30 különböző embernek a neveteket, amikor mittomén miket összevásároltok, amikor nem is vagytok a helyemben, szóval tök fölösleges ezen filózni.
2017. okt. 7. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!