Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van, ha a munkáltatóm...

Mi van, ha a munkáltatóm meggondolja magát és nem enged el?

Figyelt kérdés

Egy önkormányzatnál dolgozom informatikusként, még múlt hónapban kaptam egy kihagyhatatlan ajánlatot egy cégtől. Szeptember 20.-án felmondtam, kérték az egy hónap felmondási időt, amit vállaltam is, a másik helyen megvárják. Beadtam a felmondsát, amit még MOST SEM kaptam vissza alárva. De közölték, hogy mégsem engednek el, és maradnom KELL még egy hónapot legalább, mivel nem garantálható a hivatal működése.


Ezzel viszont ugrana a másik, sokkal jobb állásom.


Jogi szakik, mi van ilyenkor?



2017. okt. 12. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagyok jogi szaki, de:

"Egy önkormányzatnál dolgozom informatikusként, még múlt hónapban kaptam egy kihagyhatatlan ajánlatot egy cégtől. "


Azt nem tudnád megoldani, hogy átmenetileg, 1 hónapig az önkormányzatnál csökkentett munkaidőben, mondjuk 6 órában dolgoznál (pl. 8-14-ig) és délután meg a cégnél?

2017. okt. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
A felmondás egy egyoldalú nyilatkozat, azt nem kell elfogadni. Amint letelt az egy hónap, válts munkahelyet nyugodtan.
2017. okt. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Te szeptember 20-án felmondtál.

Az a munkáltatód sara, hogy jelenleg nincs melletted senki aki betanulna, hogy október 20-tól beléphessen helyetted.

Te október 20-tól már nem vagy állományban.


Mindez természetesen akkor igaz, ha a Munkaügyi Bíróságon be tudod majd bizonyítani, hogy a dolgok úgy történtek, ahogy te előadod. Keress tanúkat, akik hajlandóak is melletted tanúskodni.


A munkáltatód a határozatlan hozzáállásodat akarja kihasználni.


A jövőre tekintettel hivatalos iratokat mindig 2 példányban legyártani, az egyiket átadni, a másikon az átvétel tényét pedig dátum-aláírással igazoltatni. Ha vonakodnak aláírni, még aznap tértivevényes levélként Postán feladni.

Ne hagyd magad megvezetni!

2017. okt. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Papíron amit nem vesznek ma át aláírva, dátumozva, az nem létezik. Ha csak nem írtad meg emailben vagy küldted ki tértivevényesen, akkor nem tudod bizonyítani, hogy felmondtál, mert nincs írásos nyoma.

Amúgy meg nyugodtan közölheted, hogy a következő egy hónapot sűrűn táppénzen fogod akkor tölteni, mert beteg leszel, több napos gyomorrontás, idegi kimerültség és hasonló problémáid lesznek, szóval lesz szíves a szeptember 20.-ai felmondást ugyanazzal a dátummal aláírni és átvenni és keresni gyorsan embert, mert ők fogják a rövidebbet húzni.

2017. okt. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez így van. A szó elszáll...


Szóban megegyeztetek, hogy mikor érjen véget a jogviszony. Mivel írásban nem fektettétek le, ezért a szóbeli megegyezést most a munkáltatód - etikátlanul - felrúgja.


1. Ha tudod, beszéld meg a másik céggel, hogy még 1 hónap felmondási időd van.

2. Elmész táppénzre, és jó esetben nem fog a mostani foglalkoztatódnak sohasem kiderülni, hogy közben a másik helyen már dolgozol.

3. Megfenyegeted a munkáltatót, ahogy már előttem leírták.

2017. okt. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

"Szebbnél szebb" válaszok születtek :D

Táppénzcsalásra biztatnak (sose fog kiderülni, hogy közben másik helyen már BEJELENTVE dolgozik? - ezt magad sem mondod komolyan...), fenyegesd meg a munkahelyed, stb)

Ráadásul van, aki még felületesen is olvas - nem, nem szóban adta be a kérdező a felmondását:

"Beadtam a felmondsát, amit még MOST SEM kaptam vissza alárva. "

Én továbbra is azt javaslom, hogy próbálj meg valamilyen köztes megoldást keresni (első vagyok) arra az 1 hónapra: informatikusként lehet, hogy megoldható, hogy itt is, ott is dolgozz az alatt az 1 hónap alatt.

2017. okt. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ráadásul van, aki még felületesen is olvas - nem, nem szóban adta be a kérdező a felmondását:"


Ezt senki nem állította.


"kérték az egy hónap felmondási időt, amit vállaltam is,"

"De közölték, hogy mégsem engednek el, "


Itt van a szó elszáll...

2017. okt. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Táppénzcsalás? Hát persze, hiszen a munkáltató meg etikátlan! Megbeszélték, aztán mégsem úgy lesz?
2017. okt. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!