Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az új munkáltatóm az összes...

Az új munkáltatóm az összes eddigi munkaszerződésemet és azok valamennyi módosítását (hosszabbítás, fizetésemelés, ill. csökkentés, telephelyváltoztatás, stb. stb. stb. ) látni akarja, sőt, hagyjam ott, tételesen át akarják nézni. Ehhez joguk van?

Figyelt kérdés
2017. márc. 7. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezek az iratok nem szükségesek a munkaviszony létesítéséhez, csak az utolsó munkahelyről kapott kilépő papírjaid.
2017. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nincs joguk.
2017. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy esetben tudom elképzelni, hogy joguk van hozzá: ha az új munkáltató átvette azt a céget, amiben a kérdező előtte dolgozott (jogfolytonos).
2017. márc. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Először is tisztázni kéne hogy ki a munkáltató, ugyanis ha közalkalmazotti vagy köztisztviselői bérbesoroláshoz kell, akkor ezek nélkül azt helyesen nem tudja megtenni. Van olyan hely a "magánszférában" is, pl. magávóvoda iskola stb. ahol a közalkalmazotti vagy épp pedagógus bérezés szabályait kell alkalmazni és ehhez kellenek a papírok. Ha sima bolti eladó lennél, akkor minderre nincs szüksége.
2017. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es: Kevered a munkaszerződést a munkaviszony igazolással. A munkaszerződésből nem derülnek ki ezek a dolgok. A munkaviszony igazolásokat (tehát, amik igazolják, hogy ettől addig az adott helyen dolgozott) joggal kérhetik az általad említett helyeken, mert ettől valóban függ a bér besorolás. De akkor normális esetben mondják is, miért kell, és a dolgozó sem csodálkozik rajta.


Kérdező! A munkaszerződésedhez semmi közük. Az onnantól úgysem érdekes, hogy megszűnt a munkaviszonyod azokkal a cégekkel. Én a helyedben azt mondanám, hogy mindig kidobtam, amikor elmentem egy cégtől, tehát egyik sincs meg.

2017. márc. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kevertem én semmit már bocsánat, a munkaszerződést magát meg nem ajánlatos kidobni. Arról már nem is beszélve hogy pontosan tudom hogy jogviszonyokat kell keresgetni, viszont ezt földi haladnó nem érti, csak ha elmondom, hogy hozzon minden papírját, valószínűleg itt is ez történt, de tényleg a faxom tele, hogy az ember megpróbál segíteni és csak az ívet kapja
2017. márc. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
3: erről nincs szó
2017. márc. 8. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!