Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha apámat meg engem ugyanugy...

Ha apámat meg engem ugyanugy hivnak akkor lehetseges hogyha nekem jon penzem a postan akkor azt neki adjak oda?

Figyelt kérdés
mert egy kis faluban lakunk mindketten de nem ugyanazon a lakcimen es erre felé a postasok nagyon hulyek meg van koztuk egy rosszindulatu ven banya is aki akar direkt is kepes lenne apamnak elvinni a penzt aztan meg azt hazudna hogy eltevesztette nem tudta, de mondom egyik se tul okos szoval akar veletlenul is megtortenhet hogy apamnak viszik, vagy ilyen nincs?? nyissak inkabb egy bankszamlat magamnak??

2017. okt. 16. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Hát a leírásod alapján neked sincs több eszed, mint a postás "banyáknak"...
2017. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Ilyenkor nem úgy van, hogy te vagy az ifj. XY?

Amúgy a bankszámla jó megoldás, hosszú távon amúgy is kelleni fog.

2017. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
mert?? ha nem tudsz a kerdesre valaszolni akkor ne irj semmit, benne van a szabalyzatban hogy ne offolj.
2017. okt. 16. 13:33
 4/10 A kérdező kommentje:
ezt az 1-esnek uzentem, 2-es nem tudom nalunk valahogy nincs ilyen hogy ifjabbik volt mar hogy leveleimet is apamnak vittek lehet hogy direkt
2017. okt. 16. 13:35
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
az meg íratlan szabály, hogy nem nézek le senkit, aki nem olyan okos, mint te, te majom
2017. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel a lakcím más, elvileg nem viheti ki a pénzt a postás az apádnak, de szerintem egyszerűbb, ha nyitsz egy bankszámlát, minthogy pereskedned kelljen.
2017. okt. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan jobb, ha bankszámlát nyitsz. Megkönnyíted vele az életedet. Őszintén szólva nem is értem, hogy ha ez opció, akkor miért nem élsz vele, és miért a postán hozatod a pénzed.


Persze ebben a helyzetben is tudnál intézkedni, pl. jelzed a kifizetőnek, hogy te nem kaptál semmilyen pénzt, aztán a postás bizonyítsa be, hogy neked bármit is átadott. Mert azért nem úgy megy, hogy a pénzt bárkinek átadjuk, aki szembejön, és tud aláírni. Csak ez egy jó hosszú huzavona, ami bankszámlával megspórolható.

2017. okt. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 .,,.,,.,, ***** válasza:
100%

A házánál nem veheti át, mert 1 más a cím 2 nem biztos hogy kérik, de kell a személyi számod is.

Akkor veheti át ha hagynak neki értesítőt, azzal bemegy a postára, és ott nem feltétlenül kell igazolnia a lakcímét.

Apám mondta, ő is postás.

2017. okt. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ertem koszi a valaszokat
2017. okt. 17. 13:50
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Szabály szerint NEM adhatják oda, mert nem azonos a LAKCÍM. Amennyiben mégis odaadnák, úgy újra ki kell neked fizetni a pénzt. A leg tutibb megoldásnak azt tartom, ha bebattyogsz a postára és írsz egy nyilatkozatot, hogy Xy névre és Z címre érkező küldeményeket minden esetben Z címre szállítsák ki. Ezt aláiratod a postavezetővel. Illetve rohadt idegesìtő szokás, ha minden reggel betelefonálnak, hogy jött-e pénz.


-plussz egy extra tipp. A kézbesítő is ember és megvehető. Oda tipegsz a postásodhoz és elmindod, hogy itt laksz és szeretnéd, ha figyelné a küldeményeid, majd adsz neki 500Ft-ot/tábla csokit/ üveg bort/.. Ezután nála kiemelt ügyfél leszel. / Én pl a jól fizetőknek megadom a tel számom és ajánlott küldeménynél/csominál/pénznél időpontot egyeztetünk.. illetve más címre is elviszem nekik/

2017. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!