Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Utólag mondhatom azt a cégnek,...

Utólag mondhatom azt a cégnek, hogy nem fogadom el az állást?

Figyelt kérdés

Elküldtem több munkahelyre is az önéletrajzom.

Már írt is vissza az egyik cég, hogy menjek be hozzájuk.

Ha nem tetszik a munkahely,akkor nem pofátlanság azt mondani, hogy "Hát inkább mégse"


2017. okt. 20. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
nem. Ezért van az állásinterjú. Kétoldalú. Tudod, mint kapcsolat esetén. Kölcsönös szimpátia kell.
2017. okt. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Utólag mondhatom azt a cégnek, hogy nem fogadom el az állást?


Már írt is vissza az egyik cég, hogy menjek be hozzájuk."


Ha beküldted az önéletrajzodat és behívott egy cég, akkor az nem azt jelenti, hogy már rögtön fel is vesznek, sőt, egyáltalán nem biztos. Szóval itt nem "utólag" mondod.


Jól írta az előző válaszoló: ezért van az állásinterjú. Behív a cég állásinterjúra, ott "kóstolgatjátok egymást", közben ki-ki eldönti, hogy mit akar.

Ha pl állásinterjún azt mondják, hogy 12 óra meló és nettó 84 ezer ft (szakképzetlen minimálbér), akkor nyugodtan mondhatod, hogy bocs, kösz, de akkor ennyiért nem. Felállsz és kisétálsz :-) Ha meg megfelelnek a feltételek és Te is megfelelsz a munkáltatónak, akkor még mindig van a próbaidő (általában 3 hónap), ami alatt bármelyik fél egyik pillanatról a másikra felmondhat, indoklás nélkül.

2017. okt. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha a többi helyről is kapok visszajelzést és ők is elhívnak interjúra, akkor szabad mondanom azt, hogy mielőtt munkába állok, azelőtt megnézem a másik céget is? Mert randi keretein belül sem illik a másik félnek mondani, hogy "Mielőtt komolyra fordulna a szó, azelőtt randiznék másik lánnyal is, hogy eldöntsem ki a jobb"
2017. okt. 20. 12:48
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti nem mondanék ilyet nekik.

Attól függetlenül megtenném és oda mennék ahol a legjobb.

2017. okt. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha véletlen oda jutunk, hogy megkérdezi mikor állok munkába, akkor mit mondjak? Mondjam azt, hogy egy hét múlva? Addig el tudok menni a többi céghez is.
2017. okt. 20. 13:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azt hiszem, van Nálad egy alapvető félreértés: az, hogy elhívnak állásinterjúra, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy fel is vesznek!

lehet, hogy behív 5 cég és egyik sem fog felvenni (ne így legyen). Sőt! Az is lehet, hogy állásinterjú után vissza sem fognak jelezni és fogalmad sem lesz, hajlandó-e valaki felvenni?

Csak és kizárólag akkor lehetsz biztos abban, hogy állásinterjú után szinte azonnal kezdeni kellene, ha az van a hirdetésben, hogy azonnali kezdéssel.

2017. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, egy kis "kitérő":

A múltkor jókorát nevettem, mert egy cég úgy hirdette az állást, hogy "előnyök: azonnali kezdés"

Nos, normálisan, "magyarra" lefordítva, az álláshirdetés "jelbeszédét", ez általában azt jelenti, hogy egyik pillanatról a másikra otthagyta őket valaki (akár próbaidő alatt). Szóval nálam ez nem előny lenne, hanem hátrány a cég megítélésében :-) Kivéve persze, ha hirtelen lebetegedett valaki náluk.

2017. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy kétesélyes még, hogy kapok-e munkát vagy sem. Én azt hittem, hogy interjú után mondják, meg, hogy dolgozhatok-e. Akkor még nem mondanak semmi konkrétumot? Utána értesítenek telefonon vagy e-mailben?

Nem volt meghirdetve munka a cégnél. Csak érdeklődtem, hogy van-e esetleg és behívtak.

Sokat segítettetek eddig, kaptátok a zöld kezet.

Csak kicsit tudatlan vagyok, mert ez az első alkalom, hogy behív egy cég.

2017. okt. 20. 13:41
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet mindkét eset.

Van hogy utólag értesítenek, miután az összes jelentkezőt meghallgatták.

Van hogy felvesznek azonnal, pl ha ideális jelölt vagy, esetleg hirtelen több embert kell felvenni, vagy ha a próbaidő végén akarnak csak dönteni (ez mondjuk azért ritka szerencsére).

2017. okt. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Bármikor visszaléphet bármelyik fél. Én nemrég hajtottam el egy céget a francba, mert a sokadik körös interjú után, a "finishben" olyan ajánlatot tettek, ami nem tetszett. Ne görcsölj. Menj el, nézd meg, kérdezz, és ha menet közben azt érzed, hogy nem frankó, akkor hagyd ott őket a p'csába.
2017. okt. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!