Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A telkemen van egy beomlott...

A telkemen van egy beomlott bányatáró - felnyithatom egy markolóval, vagy kell rá engedély?

Figyelt kérdés

Hegyoldalban van a telkem, régen sok szénbánya volt a környéken, amiket az 1700-1800-as években nyitottak, de az 1940-es években végleg leállt a termelés.


A táró helye látszik (vagy beomlott, vagy berobbantották), a telkemen lévő meddőhányóból ítélve mély lehetett.


Tulajdoni lapon semmi említés nincs rajta "zártkerti erdő"-ként szerepel.


Öt évig talpalhatok engedélyekért, vagy én ezt a tárót egy markolóssal felnyithatom?

Kíváncsi vagyok mi van bent (talán valamit behordtak, mielőtt betemették - nem Seusó kincsre gondolok, de azért a világháborúban sok minden megtörtént), illetve ha van bent szénvagyon, az erősen feldobja a telek értékét.


2017. okt. 23. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:

"A táró helye látszik,... mély lehetett...


vagy én ezt a tárót egy markolóssal felnyithatom? "


Hát, én ezzel nem kísérleteznék... Gondold csak el, mi van akkor, ha a markológép alatt egyszer csak megnyílik a föld, beomlik és elsüllyed a gép és az ember egyaránt.

Akkor bizony nagy valószínűséggel Téged fognak elővenni a haláláért.


Arról nem beszélve, hogy a Polgári törvénykönyv szerint amit találsz, az nem Téged illet:

"5:17. § [Az ingatlanon fennálló tulajdonjog terjedelme]


(1) Az ingatlanon fennálló tulajdonjog a föld feletti légi térre és a föld alatti földtestre az ingatlan hasznosítási lehetőségeinek határáig terjed.

(2) Az ingatlanon fennálló tulajdonjog a föld méhének kincseire és a természeti erőforrásokra nem terjed ki."


Részletesebben itt tudsz utána nézni:

[link]


Jó, a telek árát esetleg megdobhatja, de már ez sem biztos, mert a szénbányászat sem annyira nyerő.


A helyedben inkább itt érdeklődnék, mit tudnék csinálni?

[link]

2017. okt. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. okt. 24. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!