Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az Electrom bitcoin wallett...

Az Electrom bitcoin wallett 0. 00099254 BTC költséget ir ki tranzakciós dijnak, miközben a csúszaka a minimumon vann. Stimmel ez az érték, vagy valamit rosszul csinálok? Kicsit sokalnám, ez most majdnem 1700 Ft.

Figyelt kérdés
Hogyan tudom kevesebbért utalni a bitcoint?
2017. nov. 1. 08:54
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

A 1CNrokDDdJN8V3EHiWRdw9zX5yyvwVwUZj címemet honnan látod? Én a létezéséről sem tudtam, nemhogy láttam volna.


Jól értem, hogy az történt hogy küldtem egy címre 2 különböző összeget majd miután továbbküldtem onnan de nem az egészet akkor a maradék egy új címre jött vissza s ez az új cím a 1CNrokDDdJN8V3EHiWRdw9zX5yyvwVwUZj ?

(közben sikerült megtalálni ezt a kódot egy listán az electrumban a hozzá tartozó private key-el együtt)


Ja igen, a 1EH8wTsBTpEcHeTaRf2cudXmUtjsentm5e cimen van a 0.11 BTC és erre küldtem el próbaképpen a multibitről további 0.001-et aminek a fele lett a kezelési költség(tranzakciós díj). Így lett rajta 0.1105. Akkor ezt már értem. És akkor a két input azt jelenti, hogy oda kétszer kaptam BTC-t.


Amit írtál azt nem ismertem így be se állítottam. Nem akartam vaktában olyasmiket állítgatni amikről fogalmam sincs, mert attól tartottam, hogy akkor esetleg nem csak néhány ezres tranzakciós díjat bukok el mint most hanem sokkal többet.

Most hogy elmondtad mi ez, átállítottam.

Így már engedi a nulla tranzakciós díjat is.


De néhány dolgot nem értek. Azt javaslod küldjem el egybe az egészet és akkor egy output lesz?

Viszont magasabb lesz a költsége mert sok input volt?

Olyanokat hallottam, hogy alacsony díjon is el lehet küldeni csak akkor 1 hét lesz mire elmegy.


Olyant lehet csinálni, hogy én szabom meg melyik címeket ürítem ki?

Tehát az 1-2 mBTC-ket nulla díjjal próbálnám elküldeni a localbitoinsba újra meg újra egyszer csak átmegy alapon (vagy ez kizárt?) (esetleg igyekezve mindig egész órában)

A 0.11 BTC-t pedig nem küldeném sehova mert előbb utóbb úgyis eladom, s akkor a vevő ragaszkodni fog a magas küldési díjhoz mert nem egy hét alatt akarja megkapni.


És akkor az lenne csak a kérdés, hogy a localbitcoinos regisztrációmba küldjem e ezeket a piciket ahol a kapásért is fizetni kell, vagy inkább ebbe az egy címbe küldözgessem el, mert egybe majd ugyanannyi tranzakciós díjért adhatom el? Vagy az egészet még mindig nem értem, mert a sok input miazz akkor az az egy cím ( a 1EH8wTsBTpEcHeTaRf2cudXmUtjsentm5e -re gondolok) sok inputot fog tartalmazni s ettől drágább lesz a tranzakciós díja?


Próbálom megérteni de jelenleg azt se tudom, hogy értem e vagy se.

2017. nov. 1. 13:41
 12/23 anonim ***** válasza:

"De néhány dolgot nem értek. Azt javaslod küldjem el egybe az egészet és akkor egy output lesz?"


Igen. Csak nem tudom hogy lehet megadni a feet Electrumban, satoshi/byte vagy meg is lehet adni konkrétan a fee összegét, mert ha satoshi/byte akkor nem igazán tudod kiszámolni mennyit kell küldened hogy 0 maradjon.


"Viszont magasabb lesz a költsége mert sok input volt?"


Akkor lesz a legalacsonyabb a költséged ha egyszerre küldöd at mindet egy címre.


"Olyanokat hallottam, hogy alacsony díjon is el lehet küldeni csak akkor 1 hét lesz mire elmegy."


Lehet 0 feevel is, akármennyivel, de nem fog konfirmálódni szerintem most 1 hónap alatt se, 10 satoshi/byte feet ajánlom az csak 170 forint és mindeképp egy tranzakcióba az egészet.


Electrumban van egy olyan opció, hogy replace-by-fee azt is kapcsold be az pont erre van kitalálva, hogy ha nem konfirmálódik a tranzakció akkor tudod növelni a feet utólag.


Tehát a kérdés hogy lehet megadni Electrumban a feet?

2017. nov. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Az előbb még büszkén hittem, hogy mindent tudok, de most úgy néz ki hiába tudom beállítani 0-ra vagy 0.01-re, a tooltip szerint ugyanúgy 0.1 mBTC körül von le.

Pedig már büszkén írtam volna, hogy ott van az a MAX ikon ami segítségével be lehet állítani, hogy a maximumot vonja le ami a kezelési költségként marad.

Pedig ott úgy látszik a második fotón, hogy 0.001 mBTC-t von le.

2017. nov. 1. 18:34
 14/23 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

közben megtaláltam a localbitcoinst,

ott azt hallottam tetszőleges lehet az érték.

sikerült importálnom bele az egyik walletet.

azt nem értem, mutatja mennyi van rajta, de nem kérte el a private keyt-t.

küldéskor fogja elkérni?

2017. nov. 1. 19:10
 15/23 anonim ***** válasza:

Amikor importálod akkor a privát kulcsot meg lehet adni. (A privát kulcsból előállítható a publikus kulcs magyarul a Bitcoin címed.)


De nem is jó a Blockchain.info mert úgy látom nem lehet már több címről küldeni egyszerre. (A régi verzióban lehetett.)


Electrum szerintem jó:


Küldésnél fee legyen: 0.07 mBTC az összeg így: 112.5207 (a fee levonva). Preview-val utána nézd meg mit ír ki. A tooltip csak arra vonatkozik ha nem kézzel írod be szerintem.

2017. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. És akkor nem kell attól tartanom h beírom a 0.007-et s levon többet? És mit tippelsz ezzel mennyi idő lesz míg átmegy? 117 Ft-ért a localbitcoinsra küldeném. Igaz ott meg a fogadásért is fizetni kell... na de ha meg magánszemélynek adom el akkor meg 1700 lesz a tranzakciós díj hogy hamar megkapja...
2017. nov. 1. 21:52
 17/23 anonim ***** válasza:
Preview gombra kattints, az nem küld semmit csak megmutatja mit csinálna.
2017. nov. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

S ha azt megteszem, hogy a 0.1105-ös tárca privát kódját importálom egy másik electrum walletbe s elküldöm csak azt? mert azzal nem érnék rá 1 hónapig. a kicsi összegekkel pedig próbálkoznék utána az ingyenessel, az ráér. de kicsit minek küldjek drágán?

a gond csak az megcsináltam a másik electrumot, de nem tudok bele importálni egyetlen private keyt.

2017. nov. 2. 18:56
 19/23 anonim ***** válasza:
Nincs 1 hónap, ha kifizeted a 170 forintos miner feet, és beküldöd a tx azonosítóját a linken amit korobban írtam akkor 1 nap.
2017. nov. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

de nem értem hogy ez milyen link?

és milyen kód ez ami tranzakciót gyorsít?

2017. nov. 6. 13:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!