Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » VÁM ÁFA? Mire számítsak?

VÁM ÁFA? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Szép napot. Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy gearbest-ről rendelnék egy 300$ értékű elektronikai eszközt. (Robot porszivo)

Ilyenkor pontosan milyen plusz költségekkel kell számolnom? Biztos sokan feltették már ezt a kérdést ide is, de nekem most kifejezetten személyreszabott válasz érdekel.

Koszonom elore is.


2017. nov. 2. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

22EUR felett 27% ÁFAjön rá és 150EUR felett még 2-3% VÁM, nem tudom pontosan mennyi.


megjön a f0$ kínai porszívód, ferihegyi postavám kiértesít a CN22 vagy hasonló nevű nyomtatvánnyal, és 2500Ft-ért levámolják, megáfázzák neked.


Tehát 27% ÁFA, + VÁM + 2500Ft kezelési költséged lesz. Meg persze a kínai robotporszívó ha tönkremegy és dobhatod a kukába.


Na jó, nem tudom milyenek, csak tippelem, hogy xar.

2017. nov. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Xiaomi porszivo. Az egyik legjobb a piacon, nézz utána. :)

Csak most akcios az első generáció még 2 napig, mert elorendelheto a második generáció.

2017. nov. 2. 13:34
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a választ. Sajnos az ÁFA miatt felejtős, túl sok lesz úgy . :(
2017. nov. 2. 13:35
 4/12 Koplárovics Béci ***** válasza:

Gearbestről kb minden esetben van lehetőség EU Express szállítással rendelni (Priority Line -> EU Express). Persze ez nincs ingyen, de messze nem 27% pluszt jelent. 200$-os termékeknél 8-10$ szokott lenni. Ilyenkor először beszállítják saját EU raktárba, onnan küldik tovább, így neked nem kell vámoltatni, mert EU küldemény lesz. Nem lesz gyorsabb a szállítás (sőt lassabb is esetleg), de legalább olcsóbb.

Az, hogy pontosan mennyi lenne a vám, a vámtarifaszám és a feladó ország ismeretében kereshető ki (anélkül azt modnom, hogy 0-12%). A 27% ÁFA és a 2-3000Ft vámolási költség biztos.

2017. nov. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na ezt viszont nem tudtam. Nagyon hasznos volt ez az információ számomra. Értékeltem. :)
2017. nov. 2. 18:58
 6/12 A kérdező kommentje:

"..de messze nem 27% pluszt jelent"


Ezt pontosan nem értem, ÁFÁ-t mindenképp kell akkor fizetnem, ha EU raktár, ha nem, kifejtenéd ezt a mondatrészed kérlek?


Igazából a Vám értéke "elhanyagolható" az ÁFÁ-hoz képest.


Most akkor ha EU Expresszel rendelem, akkor az annyi, hogy csak nem vámolják meg, de 27% ÁFÁ-t, illetve kezelési költséget kell fizetnem?

2017. nov. 2. 19:08
 7/12 A kérdező kommentje:
Jajj... Elnézést kérek mindenkitől, de elég könnyen összekavarodtam. Végül megválaszoltam magamnak, se ÁFA-t, sem VÁM költséget nem kell fizetnem ilyen esetben.
2017. nov. 2. 19:11
 8/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem, ilyenkor a megadott szállítási díjon felül neked nincs más költséged. EU-n belülről jön neked az áru, se vámot, se áfát, se mást nem kell fizetned. Nem tudom, hogy ez pontosan hogy és miért éri meg nekik (mivel valahol kell nekik ÁFÁ-t fizetni, amikor az EU-ba behozzák).
2017. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

utánanézek, belinkeled az akciót?


Amúgy ja, ha van EU warehouse, akkor persze kérd logikusan onnan, hiszen ezért is vagyunk EU tagok, hogy egymásnak legalább ne fizessünk már VÁMOT, Áfát.


De nem minden terméküket tudják EU-ból megoldani, amit írtam #1 az a China warehousra értettem, tehát ha kínából jön a cucc.


A Xiaomi jó márka, dobsz egy linket?


Ja és ha a mobil appjukat használod akkor is lehet ad kicsi kedvezményt :)

2017. nov. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
2017. nov. 3. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!