Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A nav mindent megtehet? Én...

A nav mindent megtehet? Én most mit tehetek? Mire számítsak? Ha oda jutunk, hogy pert indítok, hova kell fordulnom? A perköltség kit terhelne? Mennyi idő lenne, mire ez rendeződik?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a Párom ev. évek óta. Minden év végén lett 2-3 havi járulék elmaradás, amit nem néztek, a vissza igényelhető adó került átvezetésre és ezzel tisztázva a járulék. Idén sajnos a nav úgy gondolta, hogy nem vár... A számla, amit inkasszóztak, közös és csak az az összeg megy rá, amit a gyerekekre kapunk, de az is az én nevemen van.

Most januárban szünetelve lett a vállalkozás (mint minden évben,hogy ne halmozódjon a fizetni való) és munkát is keresett a párom (eddig minden januárban csak nézte az állásajánlatokat). Az átvezetett összeg futná az elmaradást... Az egyik osztály azt mondta, hogy rendben, de az ügyintéző mégis zárolta a számlát, majd telefonon azt mondta, hogy én bemehetek a bankba, és felvehetem személyesen a nevemre érkező összeget.... De a Provinak elutalni a heti törlesztőt hogy fogom tudni? -mert az is az én nevemen fut. A másik pedig, hogy január 19-keltezéssel kaptam ma egy levelet, hogy a tartozás miatt azt a pénzt fogják levenni, ami az én nevemre érkezik. Ha tudják és látják hogy kinek és mi érkezik a nevére, akkor miért veszik le? Ezt komolyan megteheti a nav??? Továbbá oda biggyesztették a levél végére, hogy ez ellen pert indíthatok.... Akkor most lenyúlják a családtámogatási ellátásokat, vagy fel tudom venni?

Azt is mondták, hogy mivel első alkalom, hogy kérvény lett benyújtva, így másnapra (konkrétan mára) fel is oldják a számlát. De a netbank szerint nem így lett.

Fogalmam sincs, hogy mi tévő legyek.



2017. jan. 27. 17:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Nem értelek, évek óta elmaradásotok van, és most, amikor a jogos összeget kérik, Te vagy felháborodva????


HA rendesen fizettétek volna eddig az adót, akkor nem lenne semmi gond.


Perelni meg nincs értelme, mert egyértelmüen nektek nincs igazatok.


Ha mégis belevágsz, akkor gyakorlatilag biztos, hoyg elveszted a pert, és az eddigi tartozáshoz még a perköltségeket is fizetheted.

2017. jan. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nincs évek óta elmaradás! Minden év utolsó 2-3 hónapjában nem tudtuk fizetni a járulékot, nem volt annyi munka, de az adóvisszatérítés átvezetésre került és így nem volt tartozás!
2017. jan. 27. 18:23
 3/18 A kérdező kommentje:

Amit én kapok azt miért veszik el? Vagy elveszik e egyáltalán, mert A-t mondanak és B-t írnak....


Tudtommal pedig a családtámogatási ellátáshoz nem nyúlhat a nav, csak ha jogtalanul kaptuk volna, vonhatná az illetékes hatóság (MÁK, OEP) de csak a 30 vagy 33 %-át... de a nav, nem.

A helyemben szerintem Te is fel lennél háborodva!

Ha valamit nem értesz, olvasd vissza légyszíves, ne köss belém, van elég bajom!

2017. jan. 27. 18:27
 4/18 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy az egyik osztálynak, akihez az illetékes ügyintéző küldte a páromat, jó volt úgy, hogy az adóvisszatérítés átvezetésre kerül, így tisztázva lesz- és ahogy tudtunk pár 10 ezret befizettünk decemberben, de az illetékes ügyintéző így is zároltatta a számlát.
2017. jan. 27. 18:29
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
Ha úgy gondolod, hogy jogszerűtlen a végrehajtás, akkor végrehajtási kifogást kell benyújtani. Az nem is túl drága, ha jól tudom 15000 Ft.
2017. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Lévén, hogy azt akarják fogni, amit a Gyerekekre ÉN kapok , amihez nem nyúlhat, persze hogy jogszerűtlennek tartom, de nincs 15 ezrem .... sőt.... Nem hiába ment el dolgozni a párom...

Miért nem pl az autót foglalták le, ami teljes mértékben a Párom nevén van?

2017. jan. 27. 18:39
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Értéktárgyat csak akkor foglalnak le, ha nincs pénz, ugyanis azt értékesíteni is kellene, ami hosszadalmas és veszteséges dolog.


Másrészt ha közös számlátok van, akkor azon minden pénz is közös.

2017. jan. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Legyen közös, na de a családtámogatási ellátásokhoz akkor sem nyúlhat....

Ami még igazán zavar, hogy nem tudom, hogy akkor le tudom e venni ha személyesen bemegyek a bankba, vagy levonják? - mert A-t mondanak és B-ről küldenek levelet...

Na meg ha átküldi másik osztályra az adóst, ahol azt mondják, hogy x nyomtatványt kell benyújtani (az átvezetésről), ami meg is történt, akkor miért kell további intézkedéseket tenniük?


Ha első alkalom, hogy kérvényt kell benyújtani és közlik- persze nem az ügyintéző, ő ki se merte dugni az orrát, mást küldött maga helyett, aki segítőkész volt- hogy ilyenkor másnapra használható lesz a számla, akkor miért nem így lett?

2017. jan. 27. 18:56
 9/18 anonim ***** válasza:
64%

Igen feltehetően az a baj, hogy közös a számla. A gyerekek utáni összeget meg a bankba kp ba kiadják , mert az mentes összeg.


nyittas csak saját névre számlát és arra, vagy kpba kérd a juttatásokat a cimedre amig ez le nem rendezzodik. Nincs értelme perelni, étesiteni sem kötelesek már jóideje az inkasszóról navnal.

2017. jan. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Ha közös a számla, akkor jogszerűen zárolták. Ugyanakkor ebben az esetben is mentes a végrehajtás alól 71250.- (mindenkori öregségi nyugdíj, illetve ennek háromszorosának 50 %-a).


Végrehajtási kifogás 5000.- forint. Végrehajtási per ilyen esetben felesleges, mert - ha valóban volt elmaradás - akkor jogos a végrehajtás, ráadásul, mivel a párod egyéni vállalkozó és házasok vagytok, így a vagyon közös, tehát igénypernek sincsen helye.

2017. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!