Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kis és átlagos kerestű emberek...

Kis és átlagos kerestű emberek, ti mennyit tudtok félretenni havonta?

Figyelt kérdés
Én 150 ezret keresek, ebből fizetem az albérletet, a rezsit és szinte semmi se marad hó végére. Jó, ha 10-20 ezret el tudok tenni havonta. Nektek mennyi szokott sikerülni? Van vésztartalékotok?
2017. nov. 3. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Én 400-600 ezret keresek és semmit sem tudok félretenni, mert sok a kiadás.

De ismerek olyat, aki 90 ezres fizetésből pár hónap alatt százezret spórolt meg. Ezt úgy csinálta, hogy egész hónapban üres kenyeret evett.

2017. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

A család bevétele 230 nettó.

Ebből élünk hárman, autót tartunk fenn, nagy családi ház, plusz ebből fizetem a gyerkőc fogszabályzóját.

Tudunk bánni a pénzzel.

Nem veszünk pizzát.

2017. nov. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

(első vagyok)

Mármint több százezret, a több szó kimaradt.

Komolyan, az hogy ki mennyit tud félretenni, nem a jövedelemtől függ. Én kereshetnék akármennyit, egyszerűen nem tudok spórolni. Már azt nagy eredménynek élem meg, hogy nem kell hiteleket felvenni a megélhetéshez, mint régen, amikor nagyon keveset kerestem.

2017. nov. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Ez a "nem veszünk pizzát" tök aranyos volt :) A pizza a legolcsóbb kaja minden létező étlapon. Pesten már 250 Ft-ért lehet kapni pizzaszeletet az aluljáróban!
2017. nov. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Nettó 5-600 körül jön be egy hónapban, ebből albérletet, rezsit fizetek, utazgatok, vásárolok, bulizok, havi 100-200.000 körül rakok el.
2017. nov. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

" Pesten már 250 Ft-ért lehet kapni pizzaszeletet az aluljáróban!"


És ez mennyi ember napi étkezését fedezi? :-)

2017. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

Felszedem és félreteszem a diót, ami lehullott.


Magyarországon, ha pl. tudsz SCI-E referált, impaktos tudományos folyóiratban egyedül publikálni, az még nulla Forintra jogosít havonta. Magyarországon, legalább olyan színvonalat kell hozni a havi megélhetéshez, mint egy NB II-es labdarúgó. Mert ez egy magas sztenderdek szerint élő ország.


Itt a Jövőjükön Állandóan Gondolkodók Pártja (JAGP és társai...) lesz a befutó hamarosan...

Szerencsére a pénzt nem lehet megenni.

2017. nov. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%

Aki végigcsinál egy kemény gimnáziumot, majd egy öt éves egyetemet jeles eredménnyel, majd 4-5 évet eltölt doktorandusz hallgatóként és egy erős PhD fokozatot szerez, neki van esélye havi nettó 175 560 Ft-ot keresni pl. egy MTA kutatóintézetben fiatal kutatóként (évente 3-4 erős tudományos cikket készítve az intézetben).


Még szomorúbb, hogy egy egyetemi tanársegéd (aki a fenti tudományos munkatárs) felett van, kevesebbet keres.

És van olyan egyetemi adjunktus, aki ugyanannyit keres, mint egy tudományos munkatárs.


Azaz végignyomja eddigi életének felét nagyon keményen (pl. 30-ból 15 évet), sokszor hétvégén, ünnepnap is tanulva, koncentráltan, nem bulizva. Azért ez elég sok lemondással jár. Cserébe pl. ők havonta mennyit tudnak félretenni?


Gyárban érettségivel, betanított munkásként 12 órás váltóműszakban -nem könnyű, de ők fiatalként máshogy éltek-, van aki vidéken ugyanezt megkeresi, vagy többet.

2017. nov. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 8-ast nem értem miért pontoztátok le. Ez teljes mértékben igaz. Most fogom én is az egyetemet otthagyni és elmegyek egyszerű szerelőnek. Mert azzal sokkal többet lehet keresni. Minek tanuljak egy évtizedig ha egy pár hónapos okj-s kurzussal sokkal többet is kereshetek?
2021. jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!