Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ügyfélkapun keresztül beküldte...

Ügyfélkapun keresztül beküldtem a TB-re vonatkozó 1011-es nyomtatványt. További teendők?

Figyelt kérdés

Megszűnt a nappalis jogviszonyom egyetemen. (levelezőire járok)

Még múlthéten beküldtem (14-én). Elfogadták.

Van valami további teendőm? Csekket küldenek? Hol kéne ezentúl befizetnem?


Segítséget előre is köszönöm!



2017. nov. 20. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Mikor szűnt meg a nappalis jogviszonyod?


Ha tavaszi félévben szűnt meg, akkor október 31-ig tart a diákigazolványra való jogosultság. Ha ősziben, akkor március 31-ig. Eddig fennáll az eü. ellátásra való jogosultság is, és ezt követően még 45 napig nem kell fizetned. Vagyis ha előző tavaszi félévben szűnt meg a jogviszonyod, még akkor is csak december 16-től kell fizetni.


Kérdés, milyen dátumtól tetted a bejelentést, az viszont egészen biztos, hogy november 14-i dátummal semmiképp nem volt szükséges. (Persze lehet, hogy előre leadtad, nem tudom.)


Csekket nem fognak maguktól küldeni, csak ha kéred egy másik nyomtatványon, vagy bemész érte. Egyébként alapesetben utalva várják az összeget, a NAV Egészségbiztosítási Alapot megillető bevételek számlájára (MÁK 10032000-06056229). A közleményben az adóazonosító jeledet kell feltüntetni. [link]

2017. nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ohh, akkor elrontottam mert november 14-i dátumtól tettem a bejelentést...

Tehát dec.16-tól kellesz fizetnem, azaz (ha jól tudom) Január 15-ig kell elküldeni a "Decemberi" TB összegét, igaz?

2017. nov. 20. 20:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Január 12ig. Fogsz majd kapni egy határozatot. Azt, hogy csekket küldenek-e, neked kell tudnod, ugyanis a nyomtatványon van egy ilyen kérdés is, hogy csekken akarod-e fizetni vagy utalással.
2017. nov. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!