Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Több, mint 1éve vagyok főfogl....

Több, mint 1éve vagyok főfogl. KATA-s (75eFt). Nincs alkalmazottam. Rövidesen műtenek és kb.2hét ki fog esni a munkámból. Kaphatok táppénzt és mit kell tennem, hová kell fordulnom?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen a segítséget.
2017. nov. 21. 11:14
 1/8 A kérdező kommentje:
E.v. vagyok.
2017. nov. 21. 11:17
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
e.vnek nem jár táppénz.
2017. nov. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Pontosabban nem éri meg táppénzen lennie a fizetendő járulékok volta miatt.
2017. nov. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sandol ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Jár a táppénz neked is. Nagyon jó döntés volt, hogy a 75.000 fotós KATA-t fizetted, mert így a táppénz alapjai 150.000 ft. Az onyf honlapjáról letölthető az igènybejelentés táppénz... igényléséhez nevű nyomtatvány. Azt kell kitölteni és beküldeni ügyfélkapun keresztül, de ehhez kell regisztráció is az onyfhez.

2017. nov. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Széo volt, Norbi.

Fogalmad sincs szerintem, mi az alapja egy ev táppénzének...


Kérdező, katával az a baj, hogy ha csak két hét, kapsz to-t, de fizetned kell a katát.

2017. nov. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, 75 katával 150 az alap, tételesként meg a minimálbér másfélszerese... A 75 kata a legrosszabb ötlet egbizt szempontjából.
2017. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor meg is válaszoltad, miért nem éri meg, ismervén a magam részéről a számítás és metódus alapját :-)

Igaz, ev.-ként sosem mentem táppénzre, pont a fentiek miatt. Voltam beteg igazoltan, de alkalmazottal átfedtem a működést, mert a bevétel termelés mg mindig pluszban jön ki itt pl. a havi 150.000-re vetített két heti 75.000 Ft táppénzhez képest, amit be is fizethet a havi katajaba, ergo -megkövetem magam - járni jár, csak nem jut táppénz, ha így jobb. Azért is javítottam, mert nyilván való volt, hogy jön egy könyvelő aki a lényeg helyett kiragadja a szavakat :-)

2017. nov. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Igen, tudom, ha teljes egész hónapban nem dolgozom, akkor nem kell a KATA-t fizetni, csak az eü-hozzájárulást. Így viszont fizetnem kell.

Egyértelmű, nem éri meg tp-n lenni, de ha az ember kórházba kerül, akkor megkérdezem a lehetőségeimet. Akármilyen kicsi összeg is csökkenti a 75eFt-os KATA-t.

Azért 75 és nem 50, mert nincs családom és semmilyen más támogató hátterem sincs. Ha jön a nyugdíj, akkor pár Ft-tal többet kapjak az 50e-es KATA-hoz képest (tudom+öngondoskodás lenne még jó).

Köszönöm, ezzel az OFNY.hu-val már el tudok indulni (most nézem, ez lett az új címe: [link]

Elolvasom rövidesen a Magyar Államkincstár oldalát. Szép napot :)

2017. nov. 22. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!