Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Utánvételes rendeléstől elállás?

Utánvételes rendeléstől elállás?

Figyelt kérdés
1 hete rendeltem valamit,egy webshopból.Utólag olvastam róluk,hogy nagyon megbízhatatlanok.Adtam nekik egy esélyt,de már eleve az gyanús volt,hogy nem válaszolnak.Írtam nekik,mire azt válaszoltál,hogy legyek türelemmel.Másnap kaptam egy levelet tőlük,hogy a Gls hozza jövőhét szerdán,de ha mem akkor írjak nekik megint.Most komolyan,hogy lehet ilyen levelet küldeni?Sokhelyről rendeltem már,de nem volt gond soha.Ráadásul szállítási időnek 2-5 nap volt írva az oldalukon.Reggel írtam nekik,hogy elállok az egésztől.Persze semmi válasz

2017. nov. 23. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A telefonos lemondás a legbiztosabb.
2017. nov. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez is Te vagy?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


"Utánvételes rendeléstől elállás?" - az elállási jog ideális esetben a termék átvétele után lép életbe, amikor átveszed a terméket, de az nem olyan, amilyen a webshopban, más színű, nem olyannak gondoltad, stb. Ekkor lehet elállni a vásárlástól. 14 napon belül ÍRÁSBAN kell jelezni a webshop felé.


"1 hete rendeltem valamit,egy webshopból" - gondolom a Black Friday napon, pénteken, 17-én, amikor rajtad kívül még több ezren.

"Adtam nekik egy esélyt," - nem, nem adtál nekik esélyt - akkor ugyanis átvennéd a terméket és csak utána mondanád, hogy nem jó a termék.

"Írtam nekik,mire azt válaszoltál,hogy legyek türelemmel" - igen, mert mint írtam, már múlt pénteken is Black Friday volt, megnövekedett a forgalom. Máshonnan sem fogod hamarabb megkapni, csak ha bemész egy boltba és megveszed ott. Se postás, se futár, egyszerűen nincs elég ember.


"Ráadásul szállítási időnek 2-5 nap volt írva az oldalukon"

- ha valóban pénteken rendeltél, akkor még nem telt el az 5 munkanap sem.

Nem tudom, miért nem lehet türelemmel kivárni a megrendelést? Nincs még karácsony... Ha ennyire sürgős, akkor vásárolj a boltban.


És bocs, hogy ha "eligazítottalak", de totál nem bírom megérteni, hogy ha a vevők nem kapják meg azonnal a terméket, akkor rögtön lemondás, megbízhatatlan, stb. Arról mnem beszélve, hogy sokszor már futárnál a termék, amikor a vevő "meggondolja magát" nem kis kárt (kb. 1.000 ft-ot) okozva ezzel az eladónak. Miért nem lehet felelősen vásárolni? (a fénypostát még nem találták fel - az eladók meg nem tudnak arra felkészülni, hogy egy Black Friday 10 vagy ezer vevő lesz.

2017. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen én vagyok.Csak ha beírod a google-ba hogy blackday.hu vélemények,és végigolvasod őket akkor lehet hogy te is bizalmatlan,és türelmetlen leszel.Sajnos én ezt utólag tettem meg.Amúgy egyszerre rendeltem innen meg az Aqua-tól,és az Aqua cuccait tegnap vettem át.Pedig az egy sokkal nagyobb webshop!
2017. nov. 23. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!