Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A neten rendelt terméket...

B. Ferenc 69 kérdése:

A neten rendelt terméket akkor is köteles vagyok átvenni, ha meggondoltam magam és nem kell?

Figyelt kérdés
2017. nov. 25. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Webáruház? nem!
2017. nov. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A jó édes ***** válasza:
81%
Nem, de igazából nincs értelme nem átvenni, mert 14 napon belül úgy is visszaküldheted.
2017. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

"meggondoltam magam"


Jó lenne, ha az internetet nem játszótérnek használnák egyesek...

Ja, és ha nem veszed át, mert "meggondoltad magad", akkor számíthatsz rá, hogy a cég feketelistájára fogsz kerülni (merthogy ilyen is van) és legközelebb, ha a penész megesz valamiért, akkor sem fogod megkapni.

Gondolom, az általad okozott kár meg rohadtul nem érdekel, hogy az eladó bukja a postaköltséget.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2017. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A jó édes ***** válasza:
14%
#3: Én még nem nagyon vásároltam olyan webshopban, ahol nem a vevő fizeti a postaköltséget...
2017. nov. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
#4 utánvétes pakkot, ha nem veszi át, akkor az oda-vissza postaköltséget, szerinted ki fogja fizetni?
2017. nov. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha a postaköltséget te állod is, akkor is plusz munkát adsz a webárúháznak.

Biztosan nem a "jó vevő" rublikában fog szerepelni neved.

2017. nov. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

#4


"#3: Én még nem nagyon vásároltam olyan webshopban, ahol nem a vevő fizeti a postaköltséget..."


Igen, mert nyilván nem utánvéttel vásároltál, de ha mégis, akkor átvetted, s a termék árával együtt fizetted a postaköltséget. De azt tudnod kell, hogy se futár, se Posta, se senki nem veszi fel a terméket addig az eladótól, amíg a szállítási költség ki nincs fizetve. Eladó fizet, futár el, vevő nem veszi át, termék vissza, eladó bukta a szállítási költséget + a terméket sem adta el.


És rohadtul nem érdekel, ha lehúztok, mert nekem meg elegem van a sok "játszadozó", felelőtlen vevőből.

Nem arról van szó, hogy a megrendelt termék nem felel meg az elképzelésének, mert ez az elállási jog és ez okés, rendben van - ez teljesen más tészta - de hogy megrendelek valamit és meggondolom magam, nem veszem át, mert nekem játszadozni van kedvem mások idejével, pénzével, energiájával - hát ebből van elegem!!!


Épp ezért nem is árulok a Jófogáson, mert velem senki ne szórakozzon - ahhoz nekem kevés az időm.

És bár alapelvem, hogy mindent a vevőért - csakhogy jelen esetben épp nem vevőkről beszélünk, hanem felelőtlen, cselekedeteikért felelősséget nem vállaló FELNŐTT EMBEREKRŐL!!

2017. nov. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
A 74 százalékos megmondta a helyzetet világosan.
2017. nov. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Ja, és még valami: lesz, aki azt mondja majd: a kereskedő úgyis beépíti az árába, belefér neki a veszteség. Igen valószínűleg beépíti, mert kénytelen, csak abba nem gondoltok bele, hogy végül a BECSÜLETES VEVŐK , akik átveszik a terméket, fizetik meg a drágább árat a termékért.

Mert ugye aki nem veszi át, az nem fizet semmit.

Szóval végül is a becsületes vevők fizetik meg a terméket át nem vevők postaköltségét - pedig vásárolhatnának olcsóbban is.

De csak védjétek őket, engem meg jól húzzatok le :D (azért ha lesz egy percetek, gondolkodjatok el azon, amit írtam - mert így működik a kereskedelem)

2017. nov. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ti már itt harcoltok egymással, de még azt sem tudni, hogy vaterán vette vagy webáruházban!
2017. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!