Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan győződhetnék meg róla,...

Hogyan győződhetnék meg róla, hogy a vevőm okozta-e a hibát?

Figyelt kérdés
Eladtam bontatlan csomagolásban egy SD kártyát (ajándékba kaptam, de nekem teljesen felesleges volt) Ma hív a vevőm, hogy először jó volt, de most valamiért nem működik, pedig próbálta telefonba és fényképezőgépbe is, és hogy visszavenném-e. Először gondolkodtam, hogy visszaveszem, de aztán eszembe jutott, hogy lehet, hogy ő cseszte el. Egy boltban 12 ezres kártyáról van szó, én 9ért adtam el. Bánt a lelkiismeret, de nem tudtam a hibáról ( amit lehet, hogy ő okozott). A pénzt nem szívesen adnám vissza, most olyan helyzetben vagyok, hogy tényleg minden forint számít.
2017. nov. 29. 21:50
 1/7 A kérdező kommentje:
jófogáson adtam el, előre fizetett, én meg postáztam, ha ez fontos.
2017. nov. 29. 21:51
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Ha bontatlan csomagolásban volt (és ezt tudod bizonyítani is - fotó), akkor nem te vagy hibás, ezért a vevö nem kérheti vissza a pénzt. De ettöl függetlenül is, ha szerinte is "elöször jó volt", akkor hibátlan árut kapott.
2017. nov. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Garancia nincs már rá? Egy csomó adathordozóra örök garancia van. Max. annyit csinálnék, hogy átküldöm neki a számlát és a garancialevelet, aztán csináljon vele amit akar.
2017. nov. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nincs semmi ilyesmim, ajándékba kaptam ( a nagymamámtól, aki jó szokás szerint a felesleges papírt a kukába dobta..se garancia, se semmi, de nem is úgy hirdettem, hogy garanciával)
2017. nov. 29. 21:57
 5/7 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy sok mindent nem tehet, csak gyötör a lelkiismeret. :(
2017. nov. 29. 21:58
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Akkor add vissza a pénzét, ő meg postázza vissza a csomagot. 9000Ft-ért megszabadulsz a lelkiismeret-furdalástól, szerintem remek üzlet.
2017. nov. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Idokozben atgondoltam, nincs miert furdalasom legyen. En a tudomasom szerint egy teljesen jo cuccot adtam el, az meg, hogy nala elromlott, vagy epp elrontotta, nem az en dolgom.
2017. nov. 30. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!