Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az online hirdetésekből...

Az online hirdetésekből tényleg jön bevétel?

Figyelt kérdés

Nekem ez kicsit hihetetlennek tűnik. Amikor meglátok egy internetes reklámot, felmerül bennem a kérdés, hogy van olyan ember, aki erre nemcsak hogy ráklikkel, de meg is veszi azt, amit ez a hirdető rá akar sózni?

Például ott vannak ezek a tipikus "adj le 1 hét alatt 100 kilót ezzel az egyszerű trükkel", vagy "növeszd meg a péniszed 10 centivel 3 perc alatt" és hasonló kaliberű hirdetések. Oké, vannak hülye emberek, de azért olyan hülyéből nem lehet sok, aki ezeket képes komolyan venni. Annyira olcsó lehet ezeknek a reklámoknak a kihelyezése, hogy ha 100000-ből 1 ember bedől, már megéri, vagy hogy van ez?

De még ha a normálisabb reklámokat is nézzük, nem volt még olyan, amire szándékosan ráklikkeltem volna. Gyakorlatilag immunis vagyok rájuk, reflexből bezárom az összeset (számítógépen meg az adblock már eleve tiltja a nagy részüket). Kicsit vicces belegondolni, hogy sok hirdető mennyi pénzt kifizethetett már különböző weboldalaknak csak az én oldalon tett látogatásaim után, miközben tőlem még 1 forint bevétel nem folyt be a hirdetőkhöz.



2017. nov. 30. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Ha nem lenne bevétel, akkor nem csinálnák.

Lehet, hogy te nem kattintasz a reklámokra, de mást még érdekelhet.

Az átverős reklámokat én is leszrom.

Viszont normális reklámokat néha szoktam nézni. Volt már rá példa, hogy megörültem, mert azt kerestem.


Vegyünk egy példát. (Külföld)

Szenvedtem a mobilnettel. (5 Gb adat nekem kevés) 1-2 hetet ha kibirt. Aztán jött a 64k-s korlátozás.


Megláttam egy hirdetést, hogy az egyik mobilszolgáltató korlátlan internetet ad előfizetéses csomagban. Igaz nem egy hű de nagy sebességet, de 64k-nál jóval többet.

Másnap meg is rendeltem a csomagot és örültem, mint majom a farkának. A cégnek szinte filléres dolog lehetett az az 1 kattintásos reklám és szerzett egy új ügyfelet. Nekem meg lett normális netem ráadásul annyit telefonálok amennyit akarok.


Egyébként az oldalak nagy részén kattintás után fizet a reklámozó, nem pedig a megjelenésért. Nagyon nagy látogatottságnak kell lenni ahhoz, hogy megjelenésért fizessen. Ahol ilyen van, ott az "adj le 1 hét alatt 100 kilót" tipusu hirdetések nincsenek.

2017. nov. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
75%
Hülye emberek nemhogy sokan, de rengetegen vannak.
2017. nov. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%

Igen. Sőt, el sem hiszed, de sokszor épp az ilyen típusú reklámok, mint amiket felsoroltál, tudnak nagy átkattintási arányt csinálni, mert ezek egyszerűek, lényegretörőek, és a problémára koncentrálnak. Ne hidd, hogy hülyének kell lenni ahhoz, hogy bedőlj egy ilyen reklámnak. Sokan végső elkeseredésükben fordulnak ilyen megoldásokhoz, még ha nem is bíznak benne 100%-ig, de azért egy esélyt adnak nekik.

Azt meg ne hidd, hogy rád nem hatnak a reklámok. Az agyad azt az információt is feldolgozza, a tudatalatti pedig elraktározza, amivel tudatosan nem is vagy tisztában. Elég, ha néhány napon keresztül, naponta 2-3x azt látod, hogy "mytelenor korlátlan mobilnet", és az első adandó alkalommal, amikor mobilnetre lesz szükséged, az első ami eszedbe fog jutni, hogy "mytelenor korlátlan mobilnet". A reklámszakmában pontosan tudják, hogy hányszor kell látnod egy reklámot ahhoz, hogy 1. megjegyezd a márkanevet 2. tudatossá váljon benned 3. kíváncsiságot ébresszen benned 4. majd végül vásárlásimpulzust ébresszen benned. Reklámtípustól függően azt hiszem valahol 6 és 9 között van ez a szám.


Ráadásul különféle célú reklámok léteznek, és közülük s oknak nem is az a célja, hogy közvetlenül vásárlásra ösztönözzön. Egyes reklámtípusok a brandépítésre mennek rá, ilyenek volt pl. tavaly ősszel a Notino reklámok. Nagyon sikeres kampány volt, mert sokakban kíváncsiságot ébresztett, és rákerestek, hogy mi is ez, és közben jól megjegyezték a nevét. Több online újság írt róla ( [link] [link] [link] sokaknak egy életre beleégett az agyába az, hogy "notino". És azóta csak itt, a gyakorin, minden hónapra esik 2-3 nitonos kérdés: https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=notino&sbmt..

2017. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy ilyen hirdetésre jelentkezve haverom 64kg-ot adott le 3 nap alatt, elment zsírleszívásra.


Én péniszes hirdetésre mentem, nem is kellett 1 perc sem és megnőtt a répám 18cm-re. Keféltem a hölggyel egy jót, kaptam egy masszást is -30perc az életemből és -10 000Ft a számlámról. Bónuszként még a kedélyállapotom is jobb lett :)


Téged miért zavarnak ezek a reklámok?

2017. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!