Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kik szórakoznak a Bitcoin...

Kik szórakoznak a Bitcoin árfolyamával?

Figyelt kérdés

Gyakran látom, hogy kerek szám, vagy például 6666, 66 USD


Most épp kerek 10.000 USD az árfolyam.


Más pénznemeknél ilyen sosem fordul elő, lehet félreértem, de ez olyan mintha a bitcoin "urai" azzal játszanának, hogy adják veszik a bitcoin-t, és úgy játszanak az árfolyammal, ahogyan akarnak.


Félre értem?


Már, esik erősen amíg megírom e sorokat, de ettől függetlenül sokszor kapom el a kerek számokat. Napi 2-3-szor nézek rá, egy live tilefrissítni.


(Nekem sajnos nincs Bitcoin-om, csak érdekesség képen követem az árfolyamát.)



2017. nov. 30. 00:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
A kriptovalutának, mint a Bitcoin, nincs tényleges háttere, mint az olajnbak aranynak, így az értékét csakis az adja meg, hogy hányan veszik-adják elo. és emiatt igeneis lehetséges, hogy 1 nap alatt duplájára nő, de az is megtörténhet, hogy 2 nap alatt 50-70%-ot bukik. Én most a 10ezer fölé ugrásával csináltam a 400$-ból 850-et.. nekem megérte :D. Egyébként ha figyelemmel kíséri az ember, igen szépet lehet szakítani egyik-másik kriptovalutával.
2017. nov. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ennek most mi köze a kérdéshez...
2017. nov. 30. 11:52
 3/19 anonim ***** válasza:

Valamennyire szórakoznak az árfolyamra, de az is közrejátszik amit az első írt. BitCoin mögött nincs fix háttér, nem arany, nem olaj, stb. befolyásolja az árfolyamát, hanem a szolgáltatások amiket tudsz fizetni vele.

Pl. teszem azt a bérgyilkosok úgy döntenek nem fogadnak el többé BitCoint akkor kevesebb szolgáltatás van már mögötte, amit tudsz fizetni, így egyből csökken az értéke.

2017. nov. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Úgy érzem nem sikerült átadnom a kérdés lényegét. Édes Istenem!

Az organikus részét (nagyjából) értem a Bitcoin árfolyamának, én a mesterséges részére kérdeztem rá.


Most is ránéztem és 10101,01 USD volt az árfolyam.


A mintázatok totál mesterségesek.

2017. nov. 30. 15:50
 5/19 anonim ***** válasza:
Hol nézed? Mert ahol én nézem ott ilyesmit nem tapasztaltam.
2017. nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nyilván baromság a kérdés, mert másodpercenként változik az árfolyam. Ettől függetlenül mindig sikerül elkapni egy ilyen jellegzetes mintázatú árfolyamot.

Bitoin Price Live Tile a neve és a Windows áruházban lehet letölteni.

2017. nov. 30. 16:46
 7/19 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy elméletem:

Nyáron az árfolyam 2700 dollárról 2 ezerre szakadt be.

Ősszel 4950 dollárról 3 ezerre.

Tehát most 11000 dollárról 4 ezer dollárra fog beszakadni.

Miért?

Mert 2,3 után 4 jön.

2017. nov. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ez a program valószínűleg kerekítve mutassa,vagy fogalmam nincs.

Én még soha nem tapasztaltam amit írsz, pedig naponta többször is nézem az árfolyamot, ezen az oldalon keresztűl.


[link]

2017. nov. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A beszakadásokat a hírek generálják, például amikor a kínai kormány betiltotta, majd újra engedélyezte, vagy amikor feltörnek egy szervert ahol sok pénzt tárolnak, illetve nyilván amikor a farmerek nekiállnak eladni a bányászott coint, hogy pénzhez jussanak, villanyszámla, hardverek, stb.


Az izlandi srácnak aki 12000 kártyával bányászik, havi 1 millió EURO a villanyszámlája, és Izland alapból hideg ország a hűtéshez.


Nem tudom milyen elv alapján mondod a 4000 USD-t, de az biztos, hogy mindig beszakad valami miatt, abban mintát nem látok, nem figyeltem.

2017. nov. 30. 17:52
 10/19 A kérdező kommentje:
3 tizedesjegyig mutatja, itt nincs semmilyen kerekítés, de teljesen mindegy mert hiába kerekítené, mondjuk egész bitoin-ra, a 6666 eléggé szándékos és szimbolikus, nem a sátán miatt természetesen, hanem a mintázat miatt.
2017. nov. 30. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!