Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bitcointal melyik oldalon...

Bitcointal melyik oldalon érdemes kereskedni?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje figyelem ezt a kriptovaluta világot és szeretnék beszállni én is a bizniszbe.

Bitcoin árfolyamát naponta többször szoktam nézni és szerintem érdemes belefektetni rövid és hosszútávon is. Rövid távon ott vannak ezek a hullám völgyek, amik 3-5 naponta szoktak lenni. Csökken az árfolyam 1500$ majd 1-2 napra rá visszatér az eredetihez, vagy nagyobbhoz.

Még sose tőzsdéztem és nem tudom hol kezdjem.


2017. dec. 1. 10:31
 1/3 A kérdező kommentje:

Egy másik kérdés, ami szintén ehhez a világhoz kapcsolódik.

Szerintetek Magyarországon még mindig megéri bánya gépet építeni? Azt tudom, hogy bitcoint nem érdemes bányászni, de van sok más altcoin. Pl az ethereum is elég népszerű a "kis" bányászok körében.

Sokan írják, hogy túl drága az áram a bányászáshoz hazánkban, de mégis rengeteg ellenpélda van rá a neten, hogy annyira még se magasak az árak még itt se. Szerintem a hardver árak vannak jobban elszállva... Jó nyilván nem itt szakítanék bányászásból milliókat, de egy próbát megérhet.

Mi a véleményetek, megéri még kezdő 6 kártyás rendszert építeni? Esetleg valaki bányászik is valamilyen coint?

2017. dec. 1. 10:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Előbb: A kereskedő oldalak is hordoznak némi rizikót ezért ennek a tudatában vágjál bele. Van esély arra hogy semmi gond nem lesz de volt már hogy feltörtek egy kereskedő oldalt vagy más módon jutottak hozzá a befektetők ott tárolt pénzéhez. Nagyon ébernek kell lenni. Valamikor maguk a kereskedő oldalak is trükköznek mert nekik érdekük hogy a saját számukra megtérülően működjenek. Ez azt jelenti hogy néha egyszerűen elérhetetlenek amikor nagy menetek vannak vagy késve utalnak stb.

A második veszély az árfolyam ingadozásból ered amire fel is hívják a kereskedő oldalak a figyelmedet amikor regisztrálsz náluk.

A harmadik veszély az hogy még egyik ilyen kereskedő oldal rendszere sem tökéletes. Nekem sokszor volt már hogy a beállított értékeken nem vett vagy nem adott el a rendszer és akkor buktam vagy kimaradtam egy jó menetből.

Több kereskedő oldalon fent vagyok. A Bitfinexet javasolom neked ha még nagyon kezdő vagy de még később is maradhatsz náluk. Ha unión belülit keresel akkor meg a Bitstamp-et de náluk viszonylag kevés érmetípussal lehet kereskedni.


Bányászni még most is érdemes és a kereskedésnél kisebb rizikóval jár mert biztosan megtermelt érme mennyiséget jelent. Ha még nem is lesz túl nagy nyereséged rajta a fűtést biztosíthatja ingyen ha elég kártyával bányászol. Mostanában mintha olcsóbbak lettek volna a kártyák persze generációváltás is történt. Megéri szerintem belevágni de olvassál sok szakirodalmat és nézzél sok videót róla hogy mindent megfelelően be tudj állítani.

Se a kereskedésbe se a bányászatba ne vágj bele megfelelő háttértudás nélkül mert nem lesz jó vége.

2017. dec. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Teljesen hasznos választ írtak előttem.

Én a bányászatot nem igazán tartom jó befektetésnek "kis" összegben, feltéve, hogy nincs ingyen számodra az áram. Tippként a Vertcoint ajánlanám, hogy nézd meg, ezt GPU-kkal lehet bányászni, és tehát 100 dolláros nagyságrendű befektetéssel már szemmel látható eredményed lesz, de hogy megéri-e azt nem számoltam ki. Vannak más "ASIC resistant" coinok is.

Exchange-ekkel kapcsolatban én a krakenen kezdtem, itt kevés valuta van, de nagyon megbízható oldalnak tűnik (fiat valutás bankolása is van), és nagyon egyszerű használni. Viszont most nagyon lassú mostanság, így nem ajánlom. Talán a hónapban lesznek fejlesztések ezügyben. Most én a Bittrexet használom, ez elsőre kevésbé lehet átlátható, de csak jót tudok róla mondani, gyors. Mást nem használtam de a Bitfinex valószínűleg tényleg jó választás.

[link]

itt van pár felsorolva, ezekre rákereshetsz egyenként.

2017. dec. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!