Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen engedélyek kellhetnek...

Milyen engedélyek kellhetnek ahhoz, hogy idegenvezetést, túravezetést, biciklis túrákat tartsak? Csinálhatom ezt hobbiból önadózós számlával?

Figyelt kérdés
2017. dec. 3. 05:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Adószámos magánszemélyként is végezheted nem képesítéshez ( vagy bejelentéshez) kötött a tevékenység.


Persze szakmailag és hitelesség szempontjából jobb lenne ha adott esetben szakképzett túravezető lennél.

2017. dec. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


(Egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy megadják adószámosként - ráadásul szakképzettség nélkül)

2017. dec. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

8559 - Mns egyéb oktatás

( tanfolyam jelleggel biciklivel túra keretében az ismeretterjesztő tanfolyam is ide tartozik amiről kiallit egy oklvelet hogy a tag részt vett rajta.)


Falusi turizmus keretében felveheti a kapcsolatot helyi vendeghazakkal, vendégszobákkal, vagy egyesületekkel és azok részére nyujthatja megbízási szerződéssel, alkalmi jelleggel az itt felsorolt fakultativ gasztro vagy aktiv turizmus többlet szolgáltatást:



[link]


Ezek közül egyik sem vállalkozáshoz kötött.


( pl. bortúrák, biciklis pincelatogatasok, helyi termék túra, termelők bemutatása, biogazdaságok, fenntartható fejlődés, stb. Falusi vendég asztal programok, kerékpár kölcsönzés, bérbeadás, túravezetés)


Amig adószámos magánszemély voltam többek között nekem is ezért volt ez igy emiatt felvéve. ( engedték)

2017. dec. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem vagyok meggyőződve, hogy valaki nem lehet idegenvezető adószámmal. Ha van felsőfokú nyelvtudás és össze tud szedni egy csoportot, miért ne? Persze, ezt feketézésnek szeretik nevezni, mivel az üzleti összetartás ezt kívánja. De vajon tilos?
2018. júl. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!