Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Nyugaton elvileg mindenki...

Finom zserbó kérdése:

Ha Nyugaton elvileg mindenki tele van pénzzel, sok kint dolgozó magyarnak hogyhogy csak ilyen rozoga 15-20 éves autója van?

Figyelt kérdés

Az ilyen autók 1-2 ezer euróba kerülnek, ilyen autókat még egy borsodi gyári munkás is tud venni magának ha spórol egy ideig.


Tehát hol a mesés gazdagság amivel televágják a magyar internetet a Nyugaton élő magyarok?


2017. dec. 5. 19:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Fáj hogy neked még ennyi sincs, mert csak az osztrák segélyen tengődsz és hisztizel?
2017. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
42%

Miért kéne jobb legyen, ha nincs rá szükség?

Bár én "csak" idehaza dolgozom, havi nettó 800.000-1.000.000 között keresek mégis egy 12 éves autóm van.


Szeretem a modern kütyüket, van is kismillió, amire épp igényem van, megveszem. Kocsira nincs nagyobbra igényem.

Aki ez alapján ítél meg, annak a véleménye amúgy sem számítana semmit sem, nem hinném, hogy az ő "csodálatára" vágynék.

2017. dec. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%
Mi Kanadában élünk és csak egy 10 éves Fordunk van. Viszont már saját házban élünk, amin ugyan van még hitel, de legalább nem a lakbért fizetjük a semmibe. Kinek mi a fontos.
2017. dec. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Balázs, ahogy legtöbben írják, előbbre való a hitelmentes ingatlan, utána a befektetések, amik bevételt termelnek akkor is, ha megszűnik a havi 1500-2000 euro fizetés, ( ne adj isten vendéglátásban , idegenforgalomban ez ugye teljes egészében megmaradó havi összeg a teljes ellátás mellett)


Így alakul ki, az hogy lehet az embernek ingatlana, van hol laknia, emellett van miket kiadni bérbe ( lakások, üzlethelyiség ) van mit ügyvezetni, válllakozás irodákkal, illetve üzletvezetni , több saját üzlettel, és vezetni is egy 17 éves 1,4-es 400.000 Ft alatti autót, - aminek a költsége, meg épp az előzőekben leírt és- még a kocsi előtt megvalósított vállalkozói tevékenység keretében számolható el, nem pedig ahogy a kérdésedben írod egy fizetésből kellene fenntartani, mert nyilván úgy csak pénznyelő lenne, bármilyen autó.


Ingatlanok kapcsán, meg ugye nem születnének heti szintű kérdések a hogy kehet egy fizetésből fenntartani albérletet, meg ha már két éve túl léptél volna a streetfood elméleteden és meg is valósítanál valamit, akár a grazi munkanélkülidből, vagy a burgerforgatást lecserélnéd külföldi konyhai kisegítésre Tirolba, már el is tudná indulni hasonló úton, ahogy kezdtem én is 8 éve, devizahitellel és mínusz 17 millióval a nyakamban, árverezés előtt álló családi lakóingatlannal.

2017. dec. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Utolsó : hát persze, ömlik hozzájuk a pénz, befektetések, lakások, de még egy korrekt autóra se fussa..


Nagyon életszerű...


Egyébként a tiroli cigányélet valakinek biztos megfelelő, de a többségnek nem.


Lehet cigánykodva egy hotelban élni a hegyekben kvázi rab módjára, de azért ezt nem sokan tudják elviselni, pláne nem hosszútávon.

2017. dec. 6. 06:40
 16/18 anonim ***** válasza:
71%
egy 15 éves autóm van ami gyakorlatilag már nem képvisel eladási értéket, van benne 400 e km. De műszakilag nincs lepukkanva, beülök elmehetek vele akár Berlinig, mert végig én használtam, és szervizeltem. ennek már nem csökken az ára, mert nincs hova. Nem áll benne a pénz.
2017. dec. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
jah, nem sokan bírják elviselni, mégis van, akik 4-5 éveket lehúznak ilyen helyeken, utána hazajönnek és vesznek egy újépítésű lakást minimális hitelfelvétel mellett...
2017. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom kinek mi a motivációja, de nekem bevált...Nem kifogásokat kerestem hanem megoldást, és úgy látom nem csak nekem van ezzel életszerű tapasztalatom.
2017. dec. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!