Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterás eladónak megtörtént...

Vaterás eladónak megtörtént az előre utalás, megkeresésre azonban tagadja a saját termékét. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy 22 adásvételes, teljesen pozitív értékelésű vevőtől fix áron megtörtént a vétel. Előre utalás történt, majd ezután lett e-mailben megkeresve az eladó. Mire fel az eladó azt állítja, nem is létezik a megnevezett termék. Azt állítja, ő egy másik hasonló dolgot árul, ami viszont drágább.


Nos ez igaz, tényleg árulja azt a másik dolgot, viszont azt is, amit én megvettem, ott van a profilján mind a kettő, nem értem, minek tagadja az enyémet, vagy kit akar hülyének nézni. Szóval most egy kicsit lefagytam. Egyrészt, mert nem értem, miért akarna egy full pozitívas eladó egyszer csak meglógni másrészt nem értem, ilyen nyílt dolgot miért próbál bárki is letagadni.


No de mindegy, várok még ma a válaszára, aztán intézkednék. A kérdésem erre irányul, mit kell ilyenkor tenni? Szólni a Vaterának? Milyen intézkedést várhatok tőlük. Esetleg a bankfiókba érdemes bemenni, ha a pénzem visszautalása is kicsit döcögősen menne neki?



2017. dec. 8. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

22 adásvételes, teljesen pozitív ?


Az nem sok...


A cigány haverjai csinálnak profilt, csinálnak néhány adás-vételt, csak a felértékelés miatt, aztán annyi.


Screenshotot az adás-vétel és előreutalás előtti kommentelésről nem ártana csinálni. Majd ezt csatolva írni a vatera moderátorának/adminjának, hogy ilyenkor mi a teendő.

2017. dec. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Nos ez igaz, tényleg árulja azt a másik dolgot, viszont azt is, amit én megvettem,"


A Vatera küld egy értesítést a vevőnek is és az eladónak is az adásvétel megtörténtéről, benne az adatokkal.

Nyilván te is kaptál ilyent a Vaterától- én eleve erre az értesítésre szoktam írni a jelentkezésemet az eladónak (ugyanis ott az eladó címe van - tehát a Vaterás értesítőre válaszolva az eladónak megy az email.)

Ebben az esetben nem tudja letagadni az adásvétel megtörténtét - főleg, ha eleve árul olyant is.


"Mire fel az eladó azt állítja, nem is létezik a megnevezett termék."

"ott van a profilján mind a kettő, "

Ezt mondjuk megírhatnád az eladónak is és vele kellene tisztázni, meg azt is, hogy nézze meg a számláját, átment-e az utalásod?.

Amennyiben ezt nem sikerül tisztázni az eladóval, úgy valóban írhatsz a Vaterának (lap alján Ügyfélszolgálat), és feltétlenül írd meg nekik az aukciószámot - abból ők látják, te mit vettél meg.


Csak egy kérdés: anélkül utaltál, hogy az eladóval beszéltél volna? Meg volt adva a számlaszám?

2017. dec. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, aukció lezárása után megkaptam a számlaszámát is többek között, egyből ment neki az utalás. Így szoktam, hogy pörgősebb legyen, főleg ha 100%-os pozitív az eladó. Aztán írtam rá, hogy helló, utaltam, mikorra várhatom stb.
2017. dec. 8. 14:07
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Aukció lezártát követően kapsz egy emailt a megnyert aukcióról, azon láthatod, hogy mit vettél (ha meg átküldöd neki, akkor ő is látja, hogy mit adott el).
2017. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy kapok, el is lett neki küldve, ő ennek ellenére tagadta, hogy árul ilyet :) Ezért is mondtam, hogy le vagyok döbbenve, ennyire nyilvánvaló dolgot egy óvodás próbál max letagadni.


No mindegy,

úgy oldódott meg, hogy írtam neki, hogy oké, nincs ilyen áru, de akkor a pénzt utalja már vissza. Tagadta a pénzt is. Mondtam neki, hogy akkor holnap sajnos be kell mennem a bankba, meg fel kell vennem a kapcsolatot a Vaterával, hogy kiderítsük, kié az említett számla, mert a pénzem vissza akarom kapni.


10 percen belül visszajött a pénz, és elnézést kért. Nem tudom, mire véljem, küldök neki talán egy semleges értékelést :)

2017. dec. 9. 06:31
 6/9 anonim válasza:
18%

Sajnos épp ezért kényszerültem megbízhatóbb aukciós oldal felé keresgetni. Az eBay az bejött. Tulajdonképpen az összes vaterás új termék kínából rendelő viszonteladóktól van. Sokuk annyira pofátlan, hogy neki utalsz és a címedre rendeli meg a lomot kínából. Ezt direktbe is meg lehet csinálni 3-ad áron, ehhez nem kell vaterás eladó.....

Arról nem is beszélve, ha nem kapod meg a kijelölt határidőn belül a terméket, akkor ezt nehezményezed és visszakapod a pénzed. A többi ócskavasat(rozsdás szög, funáj tv, használt zokni) minden méh telepen vagy zsibvásárokon megtalálható...

2017. dec. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anc ***** válasza:
Ez durva sztori. :O Még sose találkoztam ekkora idiótával az oldalon, pedig jó pár éve vaterázom... A lényeg, hogy kiálltál magadért, és visszakaptad a pénzedet. :)
2018. jan. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerencséd volt.A vatera,a zsaruk és amúgy mindenki magasan leszarja a netes adásvételeket.Tapasztalat.
2018. márc. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as, nyilván ez egy régebbi tapasztalatod, ugyanis a Vaterán bevezették a Biztonságos Vásárlás Programot, melyben bizonyos feltételek teljesülése esetén megkapod a kifizetett, ám csaló által nem küldött terméket.

Sőt, egy ismerősöm olyan Stephen King könyvet kapott egy vaterás eladótól, ami csak üres lapokból állt, s írt a vaterának és visszakapta az árát.

2018. márc. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!