Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megtörtént egy koccanás, azt...

Megtörtént egy koccanás, azt hittem én vagyok a hibás, de úgy néz ki, hogy mégsem. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Koccantam, és mivel ez volt az első balesetem 8 év vezetés alatt, nagyon lesokkolódtam és abban a pillanatban és azt hittem, hogy én vagyok a baleset okozója. Higgadt fejjel itthon viszont rájöttem, hogy ez mégsem így van. Betétlap nem volt, telefonszámot cseréltünk, hogy egyeztetünk és a héten megírjuk a betétlapot. Viszont a másik sofőr ebben a helyzetben aláíratott velem egy a4es papírt, amin a nevem és a személyi számom, illetve annyi szöveg, hogy elismerem a balesetet. Sajnos én ezt aláírtam ijedtemben, hivatalosnak számít ez így, vagy ez nem jelent semmit? Azon gondolkoztam, hogyha a sofőr ellenkezik és a betétlapot kitöltjük, akkor elvégre látszódni fog, hogy nem én okoztam az egészet, ezt figyelembe veszi a biztosító? Mire számíthatok? Köszönöm a válaszokat előre is.

2015. márc. 24. 01:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Volt ismerős hasonló helyzetben és ha elismerted (akár egy papírfecnin) hogy te vagy a felelős, akkor 99,99%-ban te viszed a balhét, független attól ki az igazi hibás.

Az, hogy ne így legyen, ahhoz gyakorlatilag olyan nyilatkozatot kellene tennie utólag írásban a másik félnek, ami egyértelművé teszi, hogy ő a hibás, de ha van egy csöpp esze ezt nyilván nem teszi meg.

2015. márc. 24. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta,


ezt buktad

2015. márc. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

"de ha van egy csöpp esze ezt nyilván nem teszi meg."



Ennyire primitív társadalomban élünk?

2015. márc. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnalom, de azt kell irjam ezt buktad! Eloszor is nem irunk ala ilyenkor semmit, csak a betetlapot, amin reszletesen leirjuk mi tortent es hogyan, mert 1het alatt a resztvevok arogansabb fele kepes "elfelejteni" mi is totent. Tavaly en is koccantam, vagyis a masik jott belem, nem volt betetlap, helyette egy sima lapra irtuk le a tortenteket amirol kiderult pontosan ki volt a hibas. Adatokkal mindennel. Megbeszeltuk 1-2nap mulva kitoltjuk a papirokat, meg szerencsem volt, hogy volt a masik lap, mert erdekes modon az illeto mar maskepp akart emlekezni, de mivel alairta az a4-est ket peldanyban, tanukkal, csak a szajat tudta huzni.

Sajnos ilyen vilagban elunk.

2015. márc. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na most az a nagy helyzet hogy...

Ha nem sikerül elérned a másik felet hogy kitöltsetek egy baleseti bejelentőt akkor sajnos ezt nem igen tudod már a javadra intézni, mert a biztosító jogalap nélkül nem foglalkozik az üggyel.

A jogalaopt meg a baleseti bejelentő lap vagy a rendőrségi végzés adja.

Vagyis

Próbáld meg felhívni a fickót és töltsetek ki egy baleseti bejelentőt és azzal menj be a másik fickó biztosítójához.


Egyébként az hogy te elismered a felelőségedet semmit nem számít.

Az a lényeg hogy a KRESZ szerint ki a hibás, és azt pedig a baleseti bejelentőben leírtak alapján könnyen megállapítható.

2015. márc. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rendőr volt? Nem. Akkor megmondod, hogy kényszerített téged. Az okosok így csinálják.

Minden esetben hívj rendőrt, ő megmondja a tutit, és van hivatalos személy is.

2015. márc. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!