Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért vásárol még valaki...

Miért vásárol még valaki boltban ételen kívül mást is?

Figyelt kérdés
Mindent egyszerűen és még lehet, hogy olcsóbban is be lehet szerezni webshopban. Nem beszélve arról, amikor még a szállítás is ingyenes.
2017. dec. 9. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert én pl. szeretem megnézni, mit veszek és nemcsak kapni valamit, ami vagy megfelel, vagy sem.


Emellett utálon a netröl rendelni.

2017. dec. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Én csak olyan webshopokban vásárolok, amik egyben "boltok" is. Mert adott esetben van hova menni ha panasz van. De például a telefonomat (Oneplus) netről rendeltem a gyártótól.


Meg szerintem attól is függ ki hogy áll a pénzhez, ki mennyit keres. Én néha úgy vagyok, hogy ha kell valami, bemegyek és megveszem. Nem tökölök meg várok csak azért mert máshol pár ezer forinttal olcsóbb.


Na meg sok mindent jobb kipróbálni, cipő, ruha, de akár egy biciklit sem veszel vaktában. Perifériákat is szeretem kipróbálni aztán ha már ott vagyok akkor megveszem.


Nem mellesleg ételt sem muszáj boltban venni. Csomó helyen van kiszállítás, online rendelés, ingyenesen, sokszor még kedvezményekkel is. Szóval ha úgy nézzük ételért is kár boltba menni.

2017. dec. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Hol ingyenes a szállítás? Könyveket szinte már csak online rendelek (de olyanokat, amiket már ismerek, pl. könyvtárból vagy letöltve olvastam - új és ismeretlen könyvekbe is jobb először belelapozgatni). Műszaki cikket, ruhát szeretek előtte megfogdosni, illetve ki- vagy felpróbálni.
2017. dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Webshopod van?
2017. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Volt már rá példa, hogy egy neten várásolt termékkel kapcsolatban problémák merültek fel, és se a kereskedő, se a gyártó nem vállalta a felelősséget, csak küldözgettek a másikhoz, fél év volt, mire orvosolták a problémámat.

Szóval nálam egy nagyobb összegű fogyasztási cikk esetén (~20K fölött) kifejezetten fontos az, hogy bármi probléma esetén vissza tudjam vinni oda, ahol vettem. Inkább megéri az a plusz 5-10%, ha van pénzem egy 50K-s telefonra, lesz pénzem egy 55K-sra is, viszont sokkal nyugodtabb vagyok így.

2017. dec. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Miért vásárolsz ételt boltban? Hisz azt is kiszállitják. :D



Na szóval:

1. Ha nekem kell valami, akkor nem várok rá napokat. Bemegyek az üzletbe, leveszem a polcról, kipróbálom/ felpróbálom, megveszem.

2. Szeretek olyan boltokba járni, ahol az eladó érti is a dolgát.

3. Amit veszek tudom, hogy ha baj van vele, akkor visszavihetem.

4. Hasitasi nem kér kódot. :D

2017. dec. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Én azért mert nap közben hozza a futár, én meg nem vagyok otthon, dolgozom.
2017. dec. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pl egy elektronikai cuccnal megnezheted milyen az anyagja, es hogy mukodik. Rendeltem mar netrol, minden oke volt de valahogy ossze hasonlithatatlan azzal ha van ra lehetoseg megnezni eloben is. Kiprobaljak a helyszinen, megnezik ha van valami problemaja... igy meg ha le jon nem tudom milyen problemaval ..eleg bajos vissza kuldeni... lehet sz*rnak majd ra...
2017. dec. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!