Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy áll otthon most a munkaer...

Hogy áll otthon most a munkaerőhiány? Meg lehet már bármilyen melóból élni legalább egy szobát bérelve és tisztességesen megélve?

Figyelt kérdés

Tehát normális étrenddel, nem koplalva, legalább egy 10-15 nmes szobát bérelve.


Esetleg lehet kis pénzt is félretenni?


F/27


2017. dec. 9. 23:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%

Hi Balázs!


Látom nem olvastad a napokban a gyakorin az egyik hozzászólásomat. Kb. úgy 2 hete ott akartak fogni valahol konyhai kisegítőnek, 650 forint/óra, szerinted ? Saját lakás nincs, albérletet ebből, ennyiből, hogyan ?

2017. dec. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

650 nettó? ez valami vicc? Miskolcon esetleg elmegy ez az órabér.


De ott se nagyon.

2017. dec. 9. 23:26
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Én is ezt kérdeztem, Budapesten 650 ft ? Ha 20 napot dolgozok, akkor az 104 ezer nettó, ha a hónap összes napján, megállás, szabadnapok nélkül, tehát 30 napot, akkor 156 ezer.
2017. dec. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Na Balázska elköltöznél mutteréktól? Mi lesz a következő? Elveszted a szüzességed?
2017. dec. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

" Ha 20 napot dolgozok, akkor az 104 ezer nettó"


Budapesten egy szobabérlés rezsivel simán van 60-70 ezer huf alsóhangon.


Egy bérlet meg 10.


70-80 repül is és egyetemistákkal élsz.


marad minden másra 20-30 ezer. Nagy buli!

2017. dec. 9. 23:32
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Albérlet ... ? Elkérnek 2-3 havi kauciót is. Míg nem lesz 1 havi kereseted aludhatsz az aluljáróban.
2017. dec. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

Kösz az érdeklődést, nagyon jól és kiegyensúlyozottan megélek mióta kivonultam a társadalomból és önellátó vagyok. Ja, hogy a munkaerőpiacon mi a helyzet? Hát az hogy amikor a mókuskerékben voltam akkor meg ki voltam készülve idegileg, ráment minden emberi és családi kapcsolatom. Pedig diplomám is van, csak hát én nem viselem el azt hogy nyugati minőségű és mennyiségű munkáért cserébe keleti blokkban szokásos bért kapjak. Valószínű más sem viseli el, mert néhány ismerősöm elmondása szerint kutyatartással nyugtatják magukat. Bizonyára megfigyelted hogy Európa nyomornegyedében, a keleti blokkban kiugróan magas az egy főre eső kutyák száma nevű közgazdaságtani mérőszám. Míg a gazdag országokban egy kutyát sem látsz amit vonszolnak az utcán, hanem akár 70 évesen is vidáman görkorizó polgárokat.

És nagyon zavar hogy a városok aluljárói tele vannak hajléktalanokkal. Ami ugyebár nem egy egészséges elosztási viszonyokról árulkodik. Ahogy az is zavar hogy a városok lakótelepein az emberek egyáltalán nem látszanak boldognak és kiegyensúlyozottnak.

2017. dec. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Addig mehetsz munkásszállóra mondjuk.


Én se akartam saját lakás nélkül hazamenni Magyarországra, de így alakult.


Magyarországon sajnos a boldogulás egyik alapvető feltétele a tehermentes ingatlan.

2017. dec. 9. 23:41
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem lesz az életben már semmim sem, az albérlet mindent elvisz. Gondolkozom kimegyek én is külföldre, lakhatás, kaja biztosítva, munkahely is, még csak keresgélnem sem kell.
2017. dec. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
44%
Nem mert az állam elveszi a fizetések kétharmadát adó címen!
2017. dec. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!