Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Panel aljába miniatűr kis...

Panel aljába miniatűr kis """kávézó""" van. De ilyen röhej méretű. Meg egyéb hasonló boltokat látok és nem értem miből élnek meg? Ennyit nem hozhatnak ilyen eldugott, kis forgalmú helyek, de mégis hoznia kell másképp bezárna. Ötlet?

Figyelt kérdés

2017. dec. 12. 22:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%

Én kiszámoltam mennyibe kerül itthon 1 adag kávé, vízzel, árammal, "olcsó" max. középkategóriás kávéval 29Ft/adag (2100Ft/kg), de a kávéfőző árával is kalkulálva, ez lehet a csillagos ég!


Pl. mi vettünk 1 főzőt 14 000-ért, 2 éves garival, erre 2 év 2 héttel később bedöglött, javítása 4000Ft, így plusz 1 évet kibírt, ez 16,4Ft költség naponta.

Szomszédom 380 500-ért vett 1 automata gépet, előre programozva főzi le a időre a cuccot, nekik 1 éve garijuk volt 18 hónapig bírta a rendszer, ez napi 705Ft.


Kevésnek érzem azt a 20Ft költséget, hiszen eleve 200Ft-os árban az ÁFA is benne van, nyereségadó, munkadíj, stb.


20Ft-al megnevettettél komám, de ne az irigység beszéljen belőled, hanem lépj színre és add azt a tetves kávéd 100Ft-ért és légy te a világ közepe!

2017. dec. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%
Sok pénzmosóhelyként üzemel.
2017. dec. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
60%

Pláne ha nem is egyedüli üzlete a vállalkozásnak...


Én is bérlek pl. egy 18nm-es kis helyiséget is. A bérbeadó is érdeklődött van e "B terv"? Mert eddig akiknek ki volt adva ( kisbolt, gyrosos, ingatlaniroda, stb.) mind 3-4 hónap múlva lehúzta a rolót.


Mondom nem egyedüli üzletem, van mellette még 3 másik.Ez azért kell, mert nyáron a egy másik ilyen profilú üzletem nem érhető el, és kell egy bázis telephely ahonnan ki tudok települni rendezvényekre. Szóval csak előkészítő egység lenne. Hónapokig forgalom nélkül béreltem, a többi üzlet "eltartotta" így is, mert tudtam nyárra kell a helyiség előkészítőnek.


Mire vége lett a nyárnak, bezártak a környéki üzletek, magam maradtam a kis "lyukammal" a környéken. Így hát nyitottam oda is egy kis elviteles, kajáldás helyet.


Ha kitermeli a rezsit, meg a bérletit együtt 85.000 ft,-nem a haszon, hanem az árrés! - akkor a többi már csak plusz (haszon) a dolgon.


Szerencsére ezt túl is teljesíti már, így komolyabb fejlesztésbe is gondolkodni kell, januártól munkaerő és nyitva tartás bővítés, vagy pl terasz építés tavasztól.

2017. dec. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
30%

"20Ft-al megnevettettél komám, de ne az irigység beszéljen belőled, hanem lépj színre és add azt a tetves kávéd 100Ft-ért és légy te a világ közepe!"


Saeco Palazzot most adtam el, hibásan 10-esért.

Melitta Caffeo Bistrot használok most pl. egyik helyen 30-35.000 körül vannak ezek a gépek fél év garival.

Max tisztitíó tabletta kellett hozzá két év alatt havi 1-2( 10 db 1600 Ft ).


Design papír pohár, plusz tető, keverőpálca együtt 40 Ft, kávé 15Ft/adag ( 15000/kg nagykerben). 150-ért viszik a gépi instant helyett. Másik helyen, lattekat hasonlóképp 4.000 Ft-os habosítóval toppingokkal 200-290-ért is.

2017. dec. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Remek én keveselltem az általa írt 20Ft-ot erre, te őt igazolandó (betámadó módon) leírtad, neked a pohár 40Ft+15Ft az alapanyag, tehát eleve te is túlléped a kitűzött 20Ft-os árt :)
2017. dec. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
30%

Ha műanyag pohárba adnám, akkor lenne egy adag 18-20 ft áfával

😀

[link]

2017. dec. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

De nem értem miért kell betámadni meg skizofrén módra vigyorogni? Te olyan esetet mondasz ahol bedöglött a főző. Hát istenem ez nem az általános eset. Én kikalkuláltam anno és 20 ft a környéke, de még ha 40 is kit érdekel ? a haszon a lényeg. Akkor 220 ért adja és bumm ugyan annyi.

Amúgy anno vittem a termoszba a munkahelyemre és árultam 70 ft ért még úgy is megérte. Akkor számolgattam még a cukor mennyiséget is és a műanyag poharat. Valami 23 ft/adag lett a vége, igaz a főző amortizációját nem számoltam... ami amúgy valami olcsó teafőző volt eredetileg. Inkább a célom az volt hogy mindenkinek legyen kávéja nekem meg azért hozzon kis profitot (hozza vissza a termosz árát) is. A helyi büfébe meg 250 volt. Az se mágikus kávéból volt és főzővel főzve. A kávé szerintem a legnagyobb árrésű a hétköznapi szinten vásárolt dolgok közül.


De a lényeg a kérdésembe nem a kv volt, csak a kis forgalom és elhagyatottság, sikerült egy kis részletet kiemelned a lényeg helyett.

2017. dec. 15. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!