Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ismeri valaki a Magyar Posta...

Ismeri valaki a Magyar Posta altal ajanlott befekteteseket?

Figyelt kérdés

Szuleimnek sikerult eladniuk valamit, amiert 2 millio forintot kapnak amit szeretnenek lekotni/befektetni valamibe, ami hoz is nemi hasznot.

A bankban megkerdeztek a holgyet es azt mondta, hogy egyaltalan nem ajanlja a banki lekoteseket, mert olyan minimalis az osszeg, amit hoznak, hogy nem eri meg.

Azt mondta nezzek meg a Posta oldalat. En kulfoldon elek, nem ertek hozza, ok meg nem tul nagy internet huszarok. Van valakinek tapasztalata a postai befektetesekrol?

Valami olyat szeretnenek, aminek kicsi a kockazata de azert van is valami hozama. Persze nem a hozambol akarnak vilagkoruli utazasra menni, de azert valami csurranjon-cseppenjen abbol a 2 milliobol.

Koszonom.


2017. dec. 18. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Kicsi kockazat - kicsi haszon. Nagy kockazat - lehet hogy meg kisebb haszon. A postan amugy barmit is arulnak, en nem vennem meg...
2017. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A jó édes ***** válasza:
62%
Állampapírt meg hagyományos befektetési jegyeket tudnak venni Postán, ami említésre méltó. Valójában annyira nem rossz egyik sem - átlagos lakossági befektetések, túl kockázatos dolgokat ők nyilván nem tartanak.
2017. dec. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
"Valójában annyira nem rossz egyik sem - átlagos lakossági befektetések, túl kockázatos dolgokat ők nyilván nem tartanak." Hogyan kell elkepzelni, peldaul betesznek 2 milliot, 4-5 evig nem akarnak hozza nyulni, abbol ho vegen vagy ev vegen latnak valami penzt? Es ha igen mennyit? Bocs, de tudatlan vagyok penzugyi teren.
2017. dec. 18. 21:59
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Én is ott tartom a hasonló nagyságrendű pénzemet. Beballagnak, lekötik a pénzt, és az lejáratkor, egy év múlva kamatozik. Pontosan nem tudom, hogy most épp mennyit, ilyen 2-2,5% körül. Ez 2 milliónál évi 50 ezer, és ebből még lejön a kamatadó. Szóval sokra ne számitsanak, de a semminél - sztem - több.
2017. dec. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
A Magyar Posta nem túl jó befektetés. Már nincsenek monopolhelyzetben és a technológia és sokkal fejlettebb cégek lassan leváltják őket. Még a postai írott levélnek is van már alternatívája. Lassan már az ajánlott hivatalos leveleket se csak rajtuk lehet majd küldeni. Akkor annyi lesz a Postának. Már lejtőn vannak szerintem.
2018. jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!