Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ékszer zálogházba adása...

Az ékszer zálogházba adása hogy működik?

Figyelt kérdés

Exvőlegényemmel tavaly év elején szétmentünk. A gyűrű nálam maradt, nem kérte vissza.

Rendezgettem az ékszeres dobozomban az ékszereket, az eljegyzési gyűrűn kívül van ott még 2 gyűrű és egy nyaklánc (arany mind), amit soha nem hordtam, nem az én stílusom, nem is hordanám, meg is válnék tőle.


Nem a pénzre vagyok rászorulva, nem azért vinném be, csak nem akarom feleslegesen ezeket tárolni - illetve az eljegyzési gyűrűtől mindenképp megszabadulnék.


Ahol lakom, a városban van egy zálogház. Soha nem jártam még ilyen helyen. Úgy tudom, hogy egy bizonyos időre szól a szerződés, hogy addig őrzik, és visszavehetem.

Ha nem megyek érte majd, akkor nem terhelnek rám semmit utána? A szerződés megszűnik, ők pedig értékesíteni fogják a beadott ékszert/ékszereket?


Előre is köszönöm a választ.



2017. dec. 20. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Még csak anyósom járt ilyen helyen, de igen X hónapon belül vissza tudod vásárolni, utána eladják. De nem értem miért oda akarod bevinni, ha tudod, hogy sosem kéri vissza az exed akkor ékszerboltban többet adnak érte...
2017. dec. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ékszerbolttal együtt műkődik, azt nem tudtam, hogy az ékszereket felvásárolják az ékszerüzletben, de köszi, hogy írtad, akkor eladom, nem a zaciba adom.
2017. dec. 20. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!