Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A kapitalizmus nyugatom már...

A kapitalizmus nyugatom már annyira elterjedt, hogy az ingatlanpiac 100% át kapitalista maximálisan érdek és progfitorientált cégek és közvetítők uralják?

Figyelt kérdés
vártok forrást tudom -a kapitalizmus értelmében már minden a "kompetitor" reklámozásának minősül így linket sem adok- de nézzétek meg a rental választékot a gumtreen -ha megemlíthetek bármilyen szolgáltatást a kapitalizmus értelmében a host szolgáltatáson kívül vagy a megemlítésük is reklám- vagy a rightmove on pl. ami angliára vonatkozik, mert csak angolul és magyarul tudok így ott nézegettem hogy minden hírdetés (1 olyat nem találtam ahol ne az lett volna) ott van hogy agency fees 0 vagy x és csak olyan postokat lűáttam aminek a készítői 4-10 éve hírdetnek, tehát egy magánembernek sincs már ingatlanja amit magánszemélyként adna ki vagy ne bízná közvetítőre? mennyi ereje van a lakosságnak? Minden ingatlan a leggazdagabb 0.00000000001% kezében van?
2017. dec. 29. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Tévedsz, még magyarul sem tudsz, de okoskodsz. Dunning-Kruger hatás.
2017. dec. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért okoskodnék? Miért tévedek? miért nem érvelsz? miért állítasz valamit amit nem érvelsz? miért személyeskedsz? miért nem fejted ki milyen hatás a véleményed szerint amit érvek nélkül írtál le? érvelés alsó osztályos tananyag de a normális emberek megtanítják a gyereküknek 4 évesen óvodában, te meg még az általános iskolát sem jártad ki te senki. IQ angolul reasoning abilities magyarul érvelési képesség mennyi az Iq |||d?
2017. dec. 29. 14:49
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Mert te vagy a kommunista kretén, akinek felesleges érvelni, mert úgy is csak felspanolod magad és majdnem szívrohamot kapsz. Ez már vagy a 20. regisztrációd.

És mivel rád illik a Dunning-Kruger hatás, nem fogadsz el semmilyen ellenérvet. Ilyen egyszerű kiskomám. (szerintem Szamuely kecskékkel közösült :D)

2017. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Neked is boldog új évet, Balázs! :)
2017. dec. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de most nem hiszed el hogy így van? aztán ha ide bemásolom a hírdetést akkor meg letörlik mert mint promotálok. ha lusta vagy leellenőrizni az a te bajod mindegyik hírdető céges amit én láttam és megnéztem kb 20 -at
2017. dec. 29. 15:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Angliában 2% hozama van a lakáskiadásnak, Budapesten 8%. Ha itt már letisztult volna a piac és 2% hozama lenne akkor havi 35 ezerért bérelhetnél 20 milliós ingatlant.
2017. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
33 ezerért 20 milliós ingatlan esetében.. amúgy hogy jött ez ide?
2017. dec. 29. 16:24
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

Indexen volt tavaly egy cikk. Pesti eladó lakások 70%-a 3 cég tulajdonában van.


Na mit gondolsz kinek haverjainak a kezében van a 3 cég?

A válság után elkezdték felvásárolni, majd nem rakták ki a piacra.

Ezzel teremtve egy buborékot.

Most Pesten ez megáll jövőre, aztán kipukkan.

2017. dec. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"amúgy hogy jött ez ide?"


Úgy hogy Budapesten magánszemélyek adják ki még nem alakult ki a piac, nem cégek versengenek egymással és ez az eredménye, hogy 4x annyiba kerül az albérlet mintha valódi verseny lenne.

2017. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
azt mondod magyarországon magánszemélyek arányban többért adják a lakást mint külföldön az emberek keresetéhez képest ez azért van mert a cégek fölvásárolják a devizásoktól a lakást de nem adják ki így megnő a kereslet az albérletekre és megveszik drágábban azt a kevés mennyiségű lakást amit főleg a magánszemélyek adnak ki és a cégek azért nem adnak ki hogy fönntartsák a lufit - de ennek semmi köze ahhoz hogy angliában miért a legtöbb albérletkereső oldalon szinte csak cégek hírdetnek. magyarországon a legtöbb ingatlan kihasználatlan és egy cég nevén van ami nem használja de tartja mert így az ingatlanlufi fönnmarad és az embereknek a jóléte lecsökken . De tulajdonképpen ez engem nem érdekel, én örülök is neki ha így van, mert mindig is gyáva volt kiállni a jogaiért és akkor is gyáva lesz ha azt a 3 millió családot akit kilakoltatás fenyeget "elkezdik végrehajtani"."2
2017. dec. 29. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!