Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vannak olyanok rajtam kívül,...

Vannak olyanok rajtam kívül, akik így gondolják?

Figyelt kérdés
Szerintem a mai világban már annyira elidegenítettük magunktól a gazdaságot is. Szerintem emberellenes a gépiesítés és a folytonos kíméletlen piaci verseny. Erre azt a választ szoktam kapni, hogy akkor nem lenne fejlődés. S kiért fejlődünk? A modern technológia vesztessé teszi az emberiség 95%-át szerintem. Annyira egyszerűen és jóval természetesebben is élhetnénk!

2017. aug. 18. 00:13
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Magunkért fejlődünk. A gepiesedett világ nem azt jelenti, hogy az emberek 95%-a semmirekellő lesz. Ha gepiesedik a világ annak az lesz az eredménye, hogy egyre kevesebbet kell dolgoznunk. Régen a 12-14 órás munka tök általános volt. Ez manapság 8 óra. A jövőben már csak 6 óra lesz. A termelés több lessz, de kevesebbet dolgozunk, ig több ideje lesz mindenkinek élni a hobbijának, és élvezni az életet, bejárni a világot, nem csak enni és inni. Persze az más dolog, hogy a szaktudást nem igénylő munkák elfognak tűnni a robotok miatt...maximum ezekkel az emberekkel lesz probléma de ez majd talán megoldódik
2017. aug. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Gépesítés:

- azonos, jó minőség

- kevesebb fizikai munka

- jobb munkakörülmény.



De a gépeket is kezelni kell, tehát munkaerőre mindig

szükség lesz.


Egyébként egy mobiltelefont te össze tudnál rakni kézzel?

Vagy szívesen izzadnál egy méteres átmérőjű keverő felett,

hogy a kenyér tésztáját dagasszad? Esetleg szívesen mennél

lifttel fel a 10.-re? Vagy várnál a csomagjaidra napokkal

többet, hogy kivigyék? Ez mind mind a gépesítés pozitív

eredménye, de még sorolhatnám.

2017. aug. 18. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem a mai világban már annyira elidegenítettük magunktól a gazdaságot is. Szerintem emberellenes a gépiesítés és a folytonos kíméletlen piaci verseny."


Ez egy elég paradox állítás. Ha emberellenes, meg elidegenedik az emberektől, akkor mégis kik "csinálják" a gazdaságot? Idegen lények más bolygókról?

A gazdaságot végső soron emberek csinálják és határozzák meg, beleértve téged is kedves kérdező.

Az emberek nem felülről tervezetten építik fel, hanem alulról a cselekedeteik összessége építi fel. Tehát te is ugyanúgy hajtod a rendszert, még ha ez nem is tudatos. A szükségleteiddel a fogyasztásoddal, a vágyaiddal... hogy pl. valamikor vásároltál egy számítógépte, tabletet stb., hogy beírhasd ide a kérdésedet. Van hozzá internetelérésed is stb. Szóval te is ugyanúgy fogyasztasz (és fogyasztásra vágysz) és ezáltal fűtöd a rendszert.

2017. aug. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem maga a fejlődés jó dolog.

Csak sajnos az emberek kis hányada élvezi igazán (pénzbeli). A hétköznapi ember meg robotol mint az állat, pedig sokan boltban vásárolnak, mosógépet használnak, autóval járnak, na meg sok minden olyan hasznos cucc van az életben amit időt és energiát spórol. Ennek ellenére sok ember reggeltől estig nyomja.

Igaz egyre több a szolgáltatás ami egyfajta fejlettségi mutató, tehát amit előttem írtak postát, ha ott fejlődik/gépesítik akkor hamarabb kapjuk meg a leveleinket, csomagjainkat, ami jó dolog. Viszont ha már posta, az egyik hely ahol elég tré a fizu és dolgoztatnak rendesen (időben, a munkaerőhiány miatt, költségcsökkentés miatt) Tehát pénz csak az alapellátásodra elég, odahaza alig tudsz fejlődni (lakás, fűtés korszerűsítés stb)

De hát ugye sok az "alantas" munka, csak hát nem lehet mindenki professzor, programozó doktos stb

2017. aug. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!