Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ápolási díjra való jogosultság...

Ápolási díjra való jogosultság ezért megszűnhet-e?

Figyelt kérdés

Az ápolási díjra való jogosultságról szóló határozatban az szerepel, hogy az ápolási díjra való jogosultságot meg kell szüntetni (egyéb esetek mellett) akkor, ha az ápolást végző személy a kötelezettségét nem teljesíti.


A bővebb kifejtésében pedig az van, hogy az ápolási kötelezettség nem teljesítésének minősül, ha az ápolást végző személy több egymást követő napon nem gondoskodik az ápolt személy alapvető gondozási, ápolási igényeinek kielégítéséről, az ellátott és lakókörnyezete megfelelő higiénés körülményeinek biztosításáról, az esetleges vészhelyzet kialakulásának megelőzéséről.


A kérdésem az ennek kapcsán, hogy a betű szerinti értelmezést alapul véve, én akkor nem tehetem meg azt sem, hogy néhány napra, vagy pl. egy hétre magam helyett gondoskodok valakiről, aki helyettem végzi az ápolást, és én mondjuk ezért fizetek neki, vagy ha családtag, rokon, akkor esetleg akár szívességként is megteszi ezt? A szövegben ugyanis úgy van írva, hogy "az ápolást végző személy", vagyis arra nem ad lehetőséget az írás, hogy ezt más valaki is végezhesse esetenként átmenetileg.

Ilyen formán akkor egy ápolási díjon lévő személy éveken keresztül egyszer sem mehet el valahová több napra pl. piheni, valamit tanulni, vagy bármi egyéb célból? Vagy ha megfelelően gondoskodik a saját maga helyettesítéséről, akkor ehhez nincsen köze másnak?


Olyan kérdés is felmerül bennem, hogy mivel az ápoltam által használt lakásban (ami egyébként tulajdonilag az enyém) van teljesen szabad és kihasználatlan külön szoba is, oda elvileg/gyakorlatilag jöhetne valaki, aki az ottlakásért cserébe besegítene az ápolásba, pl. az esti ellátásokat elvégezné? Így akkor én kicsit szabadabb lehetnék, vagy pl. tudnék felvállalni valami 4 órás munkát, úgy, hogy ebédeltetés után ne rohanva kelljen munkába menni, illetve onnan jönni vissza a vacsoráztatást elvégezni, hanem valami nyugodtabb, emberhez méltó módon szervezhetném az időmet. Egy ilyen megoldás veszélyeztethetné-e az ápolási díjra való jogosultságomat?

Köszönöm az esetleges érdemi válaszokat előre is.



2018. jan. 2. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha Budapesten vagy környékén laksz és úgy gondolod, írj magánüzenetben.
2018. febr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!