Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem az internetről...

Rendeltem az internetről meggondoltam magam átvételnél vissza lehet küldeni?

Figyelt kérdés
Csütörtökön rendeltem az interneten valamit, meggondoltam magam mert semmi szükségem rá. Hétfőn hozza a futár szolgálat. Az a kérdésem hogy ez amennyibe kerül ki kell fizessem és utána küldjem vissza vagy ha átvétel helyett vissza küldöm is ki kell a termék árát? Vagy egyáltalán vissza lehet egyből küldeni mert írtam emailt az oldalnak hogy szeretném vissza vonni a rendelést csak sajnos nem biztos elég érthető mert az oldal román és én nem tudok románul és internet segítségével írtam meg. Romániába rendeltük szóval nem kell átmenjen a határon. Hogy működik ez a procedúra?

2018. jan. 6. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha utánvétes sztem mint itthon vissza küldheted.

Ha magyarul is írtad a levelet majd lefordítsák, de legközelebb azért figyelj oda jobban.

2018. jan. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zoli780806 ***** válasza:
25%
Ne vedd át... ugyan nem túl fair a küldővel szemben, mert ő kifizette a futár költséget, de nyilván már belekalkulálta a költségvetésébe, hogy vannak komolytalan vásárlók.
2018. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem én rendeltem hanem a barátaim nekem sajándékba s ma mondják komolyan megvették csak nem tudtam nekik hamarabb szólni hogy ne mert amúgy abszolút nem tudom mi kire való s nincs amit kezdenem vele. Úgy rendelték hogy átvételnél fizetnek és a szállítást is ők mert ugye nem haladta meg a bizonyos összeget hogy ingyenes legyen. Mondtam hogy én ha lehetséges vissza küldöm a futárral. Egyáltalán ha azt mondom neki hogy nem veszem át, vissza szeretném küldeni akkor vissza viszi?
2018. jan. 6. 19:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Romániából, román cégtől, rendelsz, amire román jogszabályok vonatkoznak, román futárral, akire szintén, román címre. Mit keresel itt?


Románia az EU tagja, így feltételezem, a fogyasztóvédelem területén is hasonló jogszabályok érvényesek, mint bárhol máshol az EU-ban - internetes vásárlás esetén a vásárlástól indoklás nélkül is elállhatsz utólag is.

2018. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy lesz ilyen kommentben is. Tudom Románia román jogszabály de minden országban érvényes gondolom ahogy itt is hogy 14 napon belül vissza küldhető és mivel magyarul beszélek magyar az anyanyelvem vagyok közösségben élek egy teljesen magyar faluban így jó hogy magyar weboldal kérdezek rá hogy is tudnám máshol csak érdeklődöm hogy máshol ez hogy megy hogy a futár egyből vissza tudjae vinni.
2018. jan. 6. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!