Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek pénzzé lehet...

Szerintetek pénzzé lehet tenni egy 1999-es ZÁÉV részvényt? Kutakodtam a papírjaim között és találtam pár ilyen részvényt amit pár évvel ezelőtt örököltem.

Figyelt kérdés

2018. jan. 9. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Én megveszem :)
2018. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagy jövő áll a ZÁÉV előtt, fideszközeli lett, már egy ideje kapja a megbízásokat rendesen. Ha rám hallgatsz, még vársz az eladással egy kicsit :)
2018. jan. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Add csak el, nekem, ne hallgass a másodikra :)

Egyébként évente fizetnek osztalékot, te kimaradtál belőle?

2018. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem kaptam semmit eddig,azért nem is tudtam róla és most találtam meg a papírok között véletlenül,még 1992ben lett megvásárolva,hozzám 2009ben kerültek.
2018. jan. 9. 18:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem öreganyám rejtegette a kárpótlási jegyeket, meg a TSZ részvényeket, amik bemutatóra szóltak. Minden év végén a bevétel szétosztásánál a jelenlévő tagok szétosztották egymás között a lóvét, volt olyan aki több házat épített, több száz hektáros földeket szerzett. Öreganyám meg rejtegette és soha 1 Ft-ot sem vett fel, a TSZ persze csődbe ment, kifizették a vagyon értékesítéséből a tartózásokat.

Feloszlatták a TSZ-t tagok a részvényekkel licitálhattak a maradék földre, épületre, eszközparkra, stb., mindezt nyíltan és előre meghirdetve, kiplakátolva.


A teljes tehenészetet épületekkel, elkelt fele annyiért, mint a nagymami részvényeinek összege. Később 100 000 000Ft-ért eladta.

Erre ezt a kib. sok értéktelen részvénykupacot kaptam tőle karácsonyra, csak 9-10 évet késett vele! Hát így kell közel 400 ha földet elherdálni, belépsz vele a TSZ-be, cserében részvényes leszel, aminek a hozamait soha nem veszed fel, a felosztásnál meg elveidre hivatkozva nem tartod a markod!


A fater sem különb, tiszta anyja!

Volt egy régi állami megtakarítási szerződése, ami a befizetett összegre az éve fgv-ben adott volna pénzt nyugdíj esetén, minél régebbi befizetés annál nagyobb szorzóval.

Befizetett éves összeg *50, a kövi évre *49, majd *48, egészen a nyugdíjig. Első évben volt kemény 48Ft befizetése :)


2010-ben viszont 360e, 10-es szorzóval az már 3,6millió lett volna, annak idején kiszámoltam, ha elveszti a munkáját és 1Ft befizetése sem lenne 119millió Ft-ot kapott volna 2020-ban. Ezzel szemben Ő nem akarja, hogy más (családja) belőle gazdagodjon meg, így kapva kapott az alkalmon és mikor felkereste egy üzletkötő, aki ajándék 1milliót ajánlott neki, ha itt és most megszünteti a szerződést, egyből rábólintott!


Mindeközben a testvéreméket is jól megszívatta, mert kezes volt a lakáshitelükben, és ez volt a fedezet. A felvett összeg megfizetésére a bank adott 5 munkanapot, vagy másik lehetőség +25e Ft-os törlesztő és 12e Ft-os havi díjú életbiztosítás fateromra. Ezt persze ő nem volt hajlandó fizetni, így testvéremékre hárult ennek a fizetése is!

2018. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
valószínűleg kitörölheted vele...
2018. jan. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!